środa , 18 maj 2022
Home » Aktualności » Za oknem mamy prawdziwą zimę. Degustujmy się jej urokami. Dawno nie mieliśmy prawdziwej zimy.

Za oknem mamy prawdziwą zimę. Degustujmy się jej urokami. Dawno nie mieliśmy prawdziwej zimy.

kocotWitamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 30 dzień miesiąca stycznia i nowego roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 5 864!!! Aktualne statystyki ( sobota rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 508 674  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 37 082 osób! Przybyło: 303 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Tak oto za sobą mamy już niemal cały ostatni tydzień styczni. Już jutro pożegnamy miesiąc styczeń AD 2021 r. Niestety – czas biegnie szybko i mija bezpowrotnie. Dodatkowo ciężkie i przeładowane sprawami życie sprawia, że ów czas mija coraz szybciej. Niewątpliwie takie zjawisko jest mitem, jednak poczucie mijającego czasu jest wszechobecne i odciska na nas swoje piętno. Kolejne zimowe dni mijają nam więc w szybkim tempie. To wszystko jednak nie uprawnia naszego myślenia w zakresie tego, że szybko nadejdzie wiosna. Ale w tym zakresie różnie może być. Przypomnijmy sobie tylko jak było 8 lat temu ( 2013 r. ), kiedy to zima atakowała nas wiosną, a ta pora roku daleka była od tych które wielu z nas pamięta z dziecinnych lat. Tak jednak jest z pogodą, która zawsze była, jest i będzie wielką niewiadomą. A dzisiejszy dzień jest ponurym zimowym dniem.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 1 godzinę, 12 minut i 16 sekund!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobota 30 stycznia br. – w 40 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 30 dniem roku, a do jego końca pozostały 335 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 40 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +3oC, w tej chwili wynosi około +1oC. Wraz z upływem dnia, pod wieczór temperatura spadnie w okolice zera. Temperatura odczuwalna może wynosić +1oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 729 – 727 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 94 – 85%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.46, zaś zmierzch około godz.: 17.12.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.23 zajdzie natomiast o godz. 16.36 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 13 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 47 minut. Dzisiejszy dzień jest 1 godzinę i 12 minut i 16 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 5 godzin i 36 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

29 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 7 minut i 49 sekund i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 12 minut  i 16 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Adelajda, Feliks, Gerard, Gerarda, Hiacynta, Maciej, Marcin, Martyna, Sebastian, Teofil i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Musisz sam sobie zaufać, aby mogli zaufać ci inni”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Na świętą Martynę przybyło dnia o godzinę”.

Przeżywamy kolejny tydzień roku, tyle tylko że już w ponidziałek rozpocznie się miesiąc luty. Wierzyć się nie chce, że powoli za sobą mamy już pierwszy miesiąc 2021 roku. Ale taka jest prawda. Przecież nie tak dawno świętowaliśmy Boże Narodzenie a potem Nowy Rok. W związku z tym powinniśmy powiedzieć – nadchodzi luty, a jak luty, to obój ciepłe buty. Z tym, że nie wiadomo czy na pewno, bowiem meteorolodzy zapowiadają zawirowania w pogodzie. Tyle tylko w którą stronę?

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja