wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Za nami zmiana czasu letniego na zimowy. Witamy w niedzielę.

Za nami zmiana czasu letniego na zimowy. Witamy w niedzielę.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc wrzesień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 11 742!!! Aktualne statystyki ( niedziela rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 253 788  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 4 438 osoby! Przybyło: 87 zmarłych. Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Tak jak zapowiadaliśmy, na dworze mamy słoneczny i piękny dzionek. Kolejny piękny jesienny dzień. Podobnie ma być do końca bieżącego tygodnia. A potem? A potem zobaczymy. Wstępne prognozy nie zwiastują nic dobrego. Pamiętajmy jednak, ze prognozy pogody są tylko prognozami i wystarczy jeden silniejszy podmuch wiatru i wszystko co było planowane i zapowiadane się odmienia. Może i tym razem tak będzie, więc póki co cieszmy się tym co mamy.

*** Witamy w kolejny jesienny dzionek. Kolejne dni tygodnia mijają bardzo szybko. I są coraz krótsze. Jeszcze tak niedawno przeżywaliśmy przecież miniony weekend, a tymczasem już dzisiaj przeżywamy kolejną niedzielę. Za nami jest również zmiana czasu letniego na zimowy. Tak, tak, dzisiaj w nocy spaliśmy o 1 godzinę dłużej. Nic jednak za darmo, oto bowiem już dzisiaj wcześniej nadejdą ciemności. I tak pozostanie na dłużej.

Coraz bardziej zbliża nam się świąteczny maraton związany ze Świętem Zmarłych i Zaduszkami. Do tego świętowania pozostało nam raptem 6 dni w tym 5 dni roboczych. Pogoda w tym okresie ma być w miarę poprawna. Raczej pewne jest to, że w dobrych warunkach przyjdzie nam uporać się z wszystkimi czekającymi nas pracami. Korzystajmy więc z każdej nadającej się okazji by zrobić to co na nas czeka.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 25 października br. – w 33 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 299 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 67 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 33 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +16oC, w tej chwili wynosi około +12oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +17oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 92 – 72%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.52, zaś zmierzch około godz.: 17.07

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.26 zajdzie natomiast o godz. 16.35 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 9 minut. Noc będzie więc miała 13 godzin i 51 minut. Dzisiejszy dzień jest 2 godziny i 2 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 3 godziny i 46 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

25 październik jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin, 15 minut i 19 sekund i dłuższy od najkrótszego o 2 godziny, 4 minut  i 46 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bonifacy, Daria, Inga, Teodozjusz i Walentyna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Czasem łatwiej przyznać nagrodę niż rację”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Lekarz leczy, Bóg uzdrawia”.

Od samego rana mamy mglisty ale pogodny jesienny dzień. Tak właśnie ma być do samych świąt. Może nawet okresowo popada deszcz co sprawi, że warunki na dworze będą mniej przyjemne. Pragniemy zwrócić uwagę naszych czytelników na zaistniały fakt – zmiana czasu letniego na zimowy. Ta zmiana jest już za nami. W wyniku zmiany wieczór będzie nam zapadać o godzinę szybciej niż dotychczas. Oj, idzie ku zimie! Idzie!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej jesiennej niedzieli.

Redakcja