sobota , 24 luty 2024
Home » Aktualności » Z pustego może nalać jedynie …. Bóg.

Z pustego może nalać jedynie …. Bóg.

Media piszą o złym stanie technicznym odcinka drogi wojewódzkiej DW 919 pomiędzy Jankowicami i Rudami.  Stan nawierzchni tej drogi jest nam wszystkim doskonale znany. I zgadzamy się z tą opinią. W tym miejscu pragniemy podkreślić, że zarządcą tej drogi jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach w imieniu Województwa Śląskiego. Do tych instytucji należy więc kierować wszelkie uwagi i żądania. Skoro na dzień dzisiejszy instytucje te twierdzą, że na wykonanie remontu drogi nie mają środków finansowych, to niech w naszym imieniu interweniują w Warszawie u rządzących tym krajem. To dzięki postawie tego obozu polityków samorządy nie mają wystarczającej ilości środków na utrzymanie zarządzanej infrastruktury, w tym drogowej.

My wskazujemy, że takie środki są i oczekują niemal ,,na granicy”. Mowa oczywiście o środkach o nazwie środki Funduszu Odbudowy w wysokości około 770 miliardów złotych!!!! Aby jednak te środki nasz kraj mógł otrzymać  powinien odpolitycznić i zreformować wymiar sprawiedliwości.

*** “Fundusze unijne pomogą wzmocnić polską gospodarkę oraz umożliwią szybsze wyjście z kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa. Pieniądze zostaną zainwestowane w rozwój, infrastrukturę, cyfryzację, środowisko, edukację, rolnictwo, zdrowie oraz tworzenie nowych miejsc pracy” – jakiś czas temu zaznaczył to wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Samorządzie Wojewódzki – najwyższa pora zażądać od rządzących tego co nam się należy.  A wtedy ruszy nie tylko remont tej drogi!!! Odwagi, bo najłatwiej powiedzieć – ,,nie ma pieniędzy”.

Redakcja

*** Czytaj: https://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/94355-tak-wyglada-droga-dojazdowa-z-raciborza-do-a4