czwartek , 11 lipiec 2024
Home » Aktualności » Wkroczyliśmy w III tydzień tegorocznego Adwentu.

Wkroczyliśmy w III tydzień tegorocznego Adwentu.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 14 dzień miesiąca grudnia. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 4 896!!! Aktualne statystyki ( niedziela rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 140 572  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 22 960 osób! Przybyło: 96 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** W dniu wczorajszym mieliśmy 13-tego. Nie chcieliśmy jednak wywoływać wilka z lasu, w związku z czym informację na ten temat ograniczyliśmy tylko do zdawkowego zapisu. Tak na wszelki wypadek – bo przecież licho nie śpi. Czy nam się to udało, musicie Państwo sami ocenić to na podstawie swoich indywidualnych przeżyć. W ten oto sposób, mamy już za sobą ostatnią ,,trzynastkę” w tym roku, kolejna taka będzie już w nowym roku. Od kilku godzin mamy już poniedziałek trzeciego tygodnia Adwentu. Czas biegnie tak szybko, że do końca tego roku mamy nieco ponad 2 tygodnie. I to wszystko. Dalej, jak Bóg da, mamy przed sobą cały kolejny rok i jeszcze następne. A od świąt dzieli nas 7 roboczych dni. Przyznają Państwo, że to już doprawdy niewiele. Najwyższa więc pora na to, by z przygotowaniami do świąt wejść w zasadniczą fazę.

Tymczasem oddajmy się przeżywani III tygodnia adwentu. Oby minął nam w zdrowiu i radości.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 14 grudnia br. – w 83 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 349 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 17 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 83 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +4oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +3oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 92 – 77%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.59, zaś zmierzch około godz.: 16.22.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.39 zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 5 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 55 minuty. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 1 minutę dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 48 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

14 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 17 minut i 57 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 2 minuty  i 8 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Pompejusz, Alfred, Izydor i Heron. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Szczęście nie jest stacją, do której przyjeżdżasz, lecz sposobem podróżowania”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Taka pogodę Nowy Rok przynosi, jak na Jana od Krzyża się głosi”.

Mamy świadomość tego, że przed każdym z nas jest jeszcze do wykonania wiele prac przedświątecznych. Nie dajmy się jednak zwariować – święta to nie tylko jedzenie i prezenty. Ważniejsza jest sfera naszych doznań, uczuć i to co w trakcie tych świąt uda nam się przeżyć.  Podstawą wszystkiego jednak jest to, aby każdy z nas do świąt przystępował wypoczęty i radosny. To doprawdy klucz do pięknego ich przeżycia. Niech wola przeżycia spokojnych i pięknych świąt zdominuje okres naszych przygotowań do nich.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego i adwentowego poniedziałku.

Redakcja