wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Przygotowań do świąt ciąg dalszy.

Przygotowań do świąt ciąg dalszy.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 15 dzień miesiąca grudnia. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 6 907!!! Aktualne statystyki ( wtorek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 147 446  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 23 309 osób! Przybyło: 349 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Przeżywamy III tydzień Adwentu AD 2020. Co ten fakt oznacza, każdy z nas wie doskonale. To tyle, że tak doprawdy do świąt pozostało nam niewiele ponad 1 tydzień. Trywialne więc będzie stwierdzenie, że okres ten jest ostatnią prostą prowadzącą do Świąt Bożego Narodzenia 2020. Przyszły tydzień traktujemy już bowiem niemal świątecznie – bowiem w pełni pochłoną nas już świąteczne przygotowania. Coraz bardziej pewne jest to, że Boże Narodzenie będziemy spędzać w scenerii nie przypominającej zimę. A może jednak namiastka zimy będzie? Precyzyjnie rzecz ujmując, od świąt dzieli nas zaledwie 6 roboczych dni. Przyznają Państwo, że to już doprawdy niewiele. Za niedługo trzeba się będzie wziąć za ….. gotowanie i ,,rychtowanie” stołu. Przed nami staje więc przeuroczy okres roku. Szkoda, że w tym roku będą to święta przebiegające w duchu koronawirusa.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 15 grudnia br. – w 84 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 350 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 16 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 84 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -3oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +5oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +3oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 79 – 63%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.00, zaś zmierzch około godz.: 16.22.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.39 zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 5 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 55 minuty. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 1 minutę dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 48 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

15 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 18 minut i 33 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 1 minutę  i 32 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Cecylia, Walerian, Mścigniew, Wolimir i Drogosława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Jak w zimie piecze, to latem ciecze”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi i Jego zbawczej władzy!” – Jan Paweł II.

Jesień się kończy. Zima jest więc tuż, tuż. Póki jednak co, na dworze widać tylko jej namiastki. A jaka będzie świąteczna pogoda, dzisiaj trudno jest dokładnie wyrokować, póki co meteorolodzy spierają się o to, czy będzie namiastka zimy, czy też będzie bardziej jesiennie niż zimowo. W każdym bądź razie na wielką zimę nie ma chyba szansy. No to czekamy na ostateczne uzgodnione stanowisko wszystkich ,,przepowiadaczy” pogody. A potem na ruchy Niebios. Ale nie ukrywamy, że informacja ta jest jedną z bardziej kluczowych w temacie świątecznym. Według naszej wizji i doświadczeń – święta będą z lekkimi oznakami zimy. Będą również pełne radości, zdrowia i szczęśliwe. I tego się trzymajmy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego i adwentowego wtorku.

Redakcja