wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Witamy w Wigilię Bożego Ciała.

Witamy w Wigilię Bożego Ciała.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc czerwiec. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Aktualne statystyki ( środa rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 664 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 128 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań spada, ale końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Pomimo luzowania obowiązujących rygorów,  nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

Witamy w środowy przedświąteczny poranek.

Jakby na to patrzeć, to mamy dzisiaj Wigilię Bożego Ciała. Jutro więc świętujemy. Niestety, szybkimi krokami tegoroczna wiosna dobiega końca. Za nami jest już praktycznie pierwsza dekada miesiąca czerwca. Do dzisiejszego dnia miesiąc ten ma w miarę poprawną pogodę, wszakże o opady deszczu zabiegaliśmy od dawna. Mamy jednak nadzieję, że pogodowa równowaga utrzyma się do końca wiosny i dalej. Nie pogardzimy nigdy tak bardzo potrzebnymi deszczami – byle nie silnymi burzami i nawałnicami. Bardzo byśmy również chcieli by bardzo wysokie temperatury sięgały co najwyżej +25oC. Wtedy byłoby w sam raz. Za 3 tygodnie będziemy mieli już lato i w perspektywie letnie wakacje. Perspektywa jest więc oszałamiająca i bardzo kusząca – żyć nie umierać.

No i formalne przypomnienie dla roztargnionych – oto już za kilka godzin rozpoczniemy długi 4-dniowy czerwcowy weekend.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom: środę postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 2 czerwca br. – w 82 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 153 dniem roku, do jego końca pozostało więc 212 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 73 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła +8oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +21oC, w tej chwili wynosi około +18oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +22oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 70 – 48%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.56, zaś zmierzch około godz.: 21.31.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.40 zajdzie natomiast o godz. 20.49 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 09 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 51 minut. Dzisiejszy dzień jest już 8 godzin i 16 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 8 godzin i 47 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

2 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 15 minut i 16 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 04 minuty i 49 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Efrem,Erazm, Eugeniusz, Marcelin, Maria, Mariana, Marianna, Marzanna, Mikołaj, Nicefor, Piotr i Trofim. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny wiosenny bukiet.

Motto dnia: ,,Rząd wciąż chce naszego dobra, a nam zostało go już tak niewiele…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czerwiec stały – grudzień doskonały”.

Przed nami taki okres, że powinniśmy go dobrze zaplanować, tak aby na wszystko starczyło nam czasu. Mamy końcówkę wiosny, finiszuje rok szkolny ( jakikolwiek by on nie był ze względu na koronawirusa ), ze względu na zmienną pogodę czeka nas ogrom pracy na dworze, mamy wreszcie naszą pracę zawodową, no i za kilka chwil rozpoczniemy długi czerwcowy weekend ( związany z Bożym Ciałem ). Jak wszystko to podsumujemy, to może nam w kolejnych dniach i tygodniach brakować sił i czasu. Dużo tych spraw, w związku z czym powinniśmy sobie ,,jakoś” ten czas  racjonalnie poukładać. Poza tym wszystkim trzeba jednak zaplanować swój osobisty i rodzinny wypoczynek.

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie o złagodzonym wymiarze: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej przedświątecznej środy.

Redakcja