piątek , 12 lipiec 2024
Home » Aktualności » Witamy w kolejną wiosenną niedzielę. Wiosna ma się ku końcowi.

Witamy w kolejną wiosenną niedzielę. Wiosna ma się ku końcowi.

Witamy w kolejnym dniu obostrzeń związanych z Covid-19. Przeżywamy 6 dzień miesiąca czerwiec roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas, tyle tylko, że z mniejszą siłą niż było to jeszcze stosunkowo niedawno. A ostatnio osiąga mniejsze wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają jednak kolejni zakażeni wirusem, nadal znaczne grono osób z zakażeniem poddanych musi zostać przymusowej kwarantannie lub izolacji. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Patrząc na to co dzieje się na świecie trudno będzie by liczba zachorowań i śmierci spadła do zera. Jak długo to wszystko potrwa? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami trudny okres. Miejmy jednak nadzieję, że szczepienia zrobią swoje i jako populacja uodpornimy się na paskudnego wirusa. Aby jednak tak się stało  każdy z nas musi podejść odpowiedzialnie do obowiązku zaszczepienia się. Póki co, na wirusa nie mamy skutecznego lekarstwa, pozostaje więc nam jedynie zaszczepienie się przez co zminimalizujemy prawdopodobieństwo zachorowania oraz zmniejszymy możliwość ciężkiego przebiegu choroby kiedy już zachorujemy.  W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 312!!! Aktualne statystyki (niedziela rano) dla Polski wyglądają obiecująco ale zachorowania na Covid nadal maja miejsce: 2 875 136 potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosły 74 152 osoby! Przybyło: 13 zmarłych!!!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na stosunkowo wysokim poziomie. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W zamkniętych przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanych obostrzeń. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Witamy w niedzielny poranek.

Przeżywamy niedzielę, przed nami rozpościera się więc już na dobre nowy tydzień. Innymi słowy – przeżywamy końcówkę kolejnego wiosennego weekendu – długiego czerwcowego weekendu. Wiemy, że w najbliższych dniach pogoda ustabilizuje się na poprawnym poziomie. Na jej stan w ostatnich dniach nie możemy narzekać. Oby jednak pogoda nie poszła w stronę ekstremalnych zwrotnikowych upałów. Patrząc na prognozy pogody długoterminowe możemy powiedzieć, że praktycznie rzecz biorąc piękna pogoda utrzyma się niemal przez 2 tygodnie, a może i dłużej. Tyle, że musimy mieć wkalkulowane występowanie lokalnych, nagłych i groźnych burz, tudzież przelotnych opadów deszczu. Możemy więc śmiało planować ten okres i wszystko co się z tym wiąże. Rozpoczynamy więc kolejny tydzień i każdy z nas ,,walczyć” będzie w pracy, szkole i domu z bieżącymi obowiązkami. Są jednak pośród nas i tacy, którzy mówią – jak wiosna, to wiosna i robota ląduje w odległym kącie. A na dworze mamy od samego rana ładną pogodę, niemal cudowną, degustujmy więc się nią ile się tylko da. Ciągle musimy jednak pamiętać o możliwości wystąpienia pogodowych zjawisk ekstremalnych. Oczywiście – myślimy o upałach, nawałnicach i burzach i tego typu zjawiskach. Zawsze musimy się więc mieć na baczności.

*** I rzecz najważniejsza w temacie koronawirusa – nadal nie dawajmy wiary szarlatanom żyjącym wokół nas którzy nie dają wiary w koronawirusa, tym samym lekceważąc nasze zdrowie i życie. W ślad za tym ignorują wszelkie obostrzenia i nakazy. Szkoda tylko, że takie osoby nietrudno znaleźć pośród osób które zaliczane powinny być do osób o znaczącym zaufaniu publicznym. Niestety, wielu z nich nas zdradziło i robi to nadal, tylko i wyłącznie w swoim partykularnym interesie. Na głębszą ocenę tej kwestii przyjdzie jednak właściwy moment. Wcześniej czy później owi szarlatani będą chcieli spojrzeć nam w oczy! Niestety, nie będą mieli moralnego prawa by to czynić. Dlatego już dzisiaj dawajmy stanowczy odpór tego typu postawom i praktykom. Izolujmy się od nich i ich praktyk nade wszystko.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 8 godzin, 10 minut i 40 sekund!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 6 czerwca br. – w 77 dniu astronomicznej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 157 dniem roku, a do jego końca pozostało 208 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 77 dzień tegorocznej astronomicznej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +9oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +25oC, w tej chwili wynosi około +18oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +26oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 747 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 49%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.53, zaś zmierzch około godz.: 20.35.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz.4.38 zajdzie natomiast o godz. 20.52 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 14 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 46 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin, 9 minut i 25 sekund krótszy od najdłuższego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 8 godzin i 28 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

6 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 9 minut i 25 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 10 minut i 40 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aleksander, Artemiusz, Dominika, Filip, Gerard, Gerarda, Klaudiusz, Laurenty, Marceli, Maria, Norbert, Norberta, Paulina i Wawrzyniec. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Każdy ma jakiś talent, więc zacznij coś robić, po jakimś czasie zacznie ci wychodzić”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czerwiec się czerwieni, będzie dość w kieszeni”.

Przed nami pozostało kilkanaście ostatnich dni tegorocznej wiosny. Zapowiada się, że pogoda w trakcie tych dni będzie trochę nieprzewidywalna – z jednej strony ciepło, z drugiej mogące się przytrafić zjawiska ekstremalne, w tym głównie silne burze i nawałnice. W związku z tym, musimy mieć wkalkulowane to, że w każdej chwili może nas zaskoczyć burza. Bądźmy jednak w tym czasie blisko matki natury. Na tyle ile się tylko da. Nie zamykajmy się z powodu słońca i ewentualnych upałów w domowych pieleszach. Mamy nadzieję, że wtedy będzie i miło i przyjemnie, ale nade wszystko korzystnie dla naszego zdrowia. Tak to już bywa, że do życia potrzebne są nam zarówno słońce jak i opady deszczu. I pamiętajmy o tym, że oto w najbliższych dniach czekają nas najdłuższe dni roku. Tyle tylko, że już za około 3 tygodnie dnia zacznie nam ….. ubywać!!!I to same w sobie może nas smucić.

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie w miejscach publicznych oraz konieczności zachowania dystansu społecznego!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.

Redakcja