niedziela , 23 styczeń 2022
Home » Aktualności » Witamy w Wielką Sobotę AD 2021 r. Tak na dobrą sprawę święta mamy już od czwartkowego Wieczernika.

Witamy w Wielką Sobotę AD 2021 r. Tak na dobrą sprawę święta mamy już od czwartkowego Wieczernika.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny w Wielkim Tygodniu poprzedzającym święta Zmartwychwstania Pańskiego. Przeżywamy 3 dzień miesiąca kwietnia roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 28 073!!! Aktualne statystyki ( sobota rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 2 415 584  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 54 737 osób! Przybyło: 571 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Tymczasem mamy sobotę – Wielką Sobotę.

Za nami Wielki Piątek, a od kilku godzin przeżywamy Wielką Sobotę. Znajdujemy się więc w przededniu Świąt Wielkanocnych AD 2021. Mamy nadzieję, że wszyscy zdążyliśmy na czas ze świątecznymi przygotowaniami. Dzisiejszy dzień powinien więc być już wolny od ciężkich prac. Nadeszła pora na przedświąteczny finisz. Wielu z nas w dniu dzisiejszym powinno odwiedzić kościół ze święconką, by poświęcić świąteczne potrawy ale nade wszystko by odwiedzić Boży Grób. Niestety – nic z tego, znajdujemy się bowiem w wielkiej narodowej kwarantannie przeciwko koronawirusowi. Te święta będą więc inne. Wymaga tego jednak potrzeba najwyższej rangi. Dostosujmy się więc do rygorów w sposób bezwzględny, wszakże idzie o nasze zdrowie i życie! Wierzymy, że trwamy nadal w przedświątecznym poście, wszakże taka postawa jest naszą wielowiekową tradycją. Najwyższa również pora na przygotowanie świątecznych pisanek, czyli po naszemu kroszonek. Dzisiejszy dzień, a właściwie jego cząstkę powinniśmy również przeznaczyć na wypoczynek po przedświątecznej harówie. Tak, aby w święta wejść w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Miłego świętowania życzymy.

A za oknem mamy brzydką pogodę – jest pochmurno, mży lekki deszcz i jest chłodno. W zakresie pogody nieco lepiej ma być w świąteczna niedzielę a potem w świąteczny poniedziałek. Niestety do przyszłego piątku nie zaznamy ciepła i wielkiego słońca.

Degustujmy więc te święta tak jak na to zasługują, mamy nadzieję, że Niebiosa zadbają o to, by przebiegały one w pięknej rodzinnej scenerii. I najważniejsza kwestia o której nie powinniśmy zapominać – przed nami rozpościerają się radosne święta. Oby ta radość udzieliła nam się wszystkim. Tego Państwu i sobie życzymy. Miłego świętowania pomimo tego, ze wielu z nas jest niewolnikiem przebiegłego koronawirusa.

*** I rzecz najważniejsza w temacie koronawirusa – nie dawajmy wiary szarlatanom żyjącym wokół nas którzy nie dają wiary w koronawirusa, tym samym lekceważąc nasze zdrowie i życie. W ślad za tym ignorują wszelkie obostrzenia i nakazy. Szkoda tylko, że takie osoby nietrudno znaleźć pośród osób które zaliczane powinny być do osób o znaczącym zaufaniu publicznym. Niestety, wielu z nich nas zdradziło i robi to nadal, tylko i wyłącznie w swoim partykularnym interesie. Na głębszą ocenę tej kwestii przyjdzie jednak właściwy moment. Wcześniej czy później owi szarlatani będą chcieli spojrzeć nam w oczy! Niestety, nie będą mieli moralnego prawa by to czynić. Dlatego już dzisiaj dawajmy stanowczy odpór tego typu postawom i praktykom. Izolujmy się od nich i ich praktyk nade wszystko.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 5 godzin, 1 minutę i 37 sekund!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w Wielką Sobotę 3 kwietnia br. – w 14 dniu astronomicznej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 93 dniem roku, a do jego końca pozostały 272 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 14 dzień tegorocznej astronomicznej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +7oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +5oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 61%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.43, zaś zmierzch około godz.: 19.54.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.18 zajdzie natomiast o godz. 19.21 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 3 minuty. Noc będzie więc miała 10 godzin i 57 minut. Dzisiejszy dzień jest 3 godziny i 18 minut i 28 sekund krótszy od najdłuższego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 2 godziny i 6 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatni kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

3 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny, 18 minut i 28 sekund i dłuższy od najkrótszego o 5 godziny, 1 minutę i 37 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Antoni, Jakub, Jakubina, Pankracy, Renata, Ryszard i Sykstus. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne… Tylko dziś jest twoje”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy kwiecień wilgotny i nie bardzo słotny, to rok sprzyja, błogosławi Maryja”.

Patrząc na prognozy pogody widzimy, że aktualna pogoda bez większych zmian potrwa niemal przez cały kolejny poświąteczny tydzień ( do piątku ). Wielka Sobota będzie mało pogodna, podobnie jak całe święta. Ostatecznie możemy już dzisiaj powiedzieć, że święta spędzimy w przeciętnej wiosennej pogodzie. Nie mamy więc to czego żeśmy oczekiwali. Tyle tylko, że przyroda i ziemia potrzebują dużego zastrzyku wody, opady są więc ze wszech miar bardzo pożądane. Niech więc pada, tyle, ze późnym wieczorem i nocą.

Pamiętajmy: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej Wielkiej Soboty.

Redakcja