poniedziałek , 11 grudzień 2023
Home » Aktualności » Od dzisiaj ma nam być lżej. Czy jednak tak będzie? Wiele zależy od nas samych, ale o wiele więcej od koronawirusa.

Od dzisiaj ma nam być lżej. Czy jednak tak będzie? Wiele zależy od nas samych, ale o wiele więcej od koronawirusa.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Aktualne statystyki ( poniedziałek rano ) dla Polski wyglądają coraz bardziej zastraszająco: 9 287 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 360 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce na bardzo wysokim poziomie. Wysoka jest również liczba osób zmarłych. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. I końca nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi!

Tymczasem mamy poniedziałkowy pranek. Nad ranem mieliśmy 2 stopniowy przymrozek, w trakcie dnia temperatura jest już na wyraźnym plusie. Ale żadnego szaleńczego ciepła nie ma. Niby mamy pogodny dzień, ale po niebie mknie wiele chmur. Póki co nie są to jednak chmury deszczowe. Wielka szkoda – natura bowiem głośno woła o długie opady deszczu. Bo umiera!

Poniedziałek jest pierwszym dniem ,,zluzowanych” obostrzeń i rygorów związanych z koronawirusem. Mamy wielką nadzieję, że to ,,zluzowanie” da nam odetchnąć i nie pogorszy sytuacji epidemiologicznej związanej z tą chorobą. Aby jednak tak się stało to wiele w tym względzie zależy od każdego z nas. Podchodźmy więc do tej kwestii całkiem serio, bez kombinowania.

Poniedziałek postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 20 kwietnia br. – w 31 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 111 dniem roku, do jego końca pozostało więc 255 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 31 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +13oC, w tej chwili wynosi około +8oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +12oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 72 – 39%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.05, zaś zmierzch około godz.: 20.23.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.42 zajdzie natomiast o godz. 18.49 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 7 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 53 minut. Dzisiejszy dzień jest już 6 godzin i 5 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 4 godziny i 14 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 20 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny, 15 minut i 30 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 4 minuty i 35 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Agnieszka, Czesław, Florencjusz, Florenty, Jagna, Marcelina, Szymon i Teodor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet.

Motto dnia: ,,Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Dawniej lepiej bywało i trawa lepiej rosła”.

Patrząc na prognozy pogody widzimy, że pogoda gwarantowana jest niemal do końca kwietnia. Szanse na opady deszczu są doprawdy niewielkie. Wielka szkoda.. Przyroda i ziemia potrzebują dużego zastrzyku wody, opady są więc ze wszech miar bardzo pożądane i niemal konieczne. Módlmy się więc o zdrowie i deszcz.

Pamiętajmy jednak o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcja