poniedziałek , 15 lipiec 2024
Home » Aktualności » Witamy w sobotę w 333 dniu roku. Do końca roku pozostały 33 dni.

Witamy w sobotę w 333 dniu roku. Do końca roku pozostały 33 dni.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 28 dzień miesiąca listopada. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 15 178!!! Aktualne statystyki ( sobota rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 973 593  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 16 746 osób! Przybyło: 599 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Co dzień jesteśmy coraz bliżej tegorocznego Adwentu. Dzisiaj od tej chwili dzieli nas niespełna 1 dzień. To tyle, co nic. Również listopad szybkimi krokami zmierza ku końcowi. To niezła perspektywa. Już za ,,chwilę” dane nam będzie przeżywać jeden z najpiękniejszych okresów w roku – Adwent. A skoro Adwent, to również poranne nabożeństwa roratnie. Już dzisiaj bardzo serdeczne zapraszamy na nie wszystkich chętnych.  Mamy nadzieję, że zgodnie z naszymi sugestiami zdołamy się do tego czasu przygotować i to zarówno w sensie fizycznym, ale również duchowym. Zadbajmy o to, aby nadchodzący Adwent nie był ,,jedną wielką gonitwą” za tym co materialne. Dobrze byłoby, gdybyśmy byli w stanie wyhamować i w większym zakresie niż zazwyczaj oddać się refleksji, bowiem dobra materialne przemijają, zaś nasze spożytkowane dobra duchowe pozostają na zawsze w nas samych. Niech tak się stanie pomimo oczywistego faktu jakim jest konieczność czynienia wielu ważnych przygotowań do świąt i nowego roku. Pamiętajmy również, że tegoroczne roraty ze względu na panujące zagrożenie koronawirusem będzie wyglądało inaczej niż było to zazwyczaj. Miłego dnia życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 28 listopada br. – w 67 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 333 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 33 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 67 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +4oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +3oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 78%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.43, zaś zmierzch około godz.: 16.25.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.20 zajdzie natomiast o godz. 15.48 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 28 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 32 minuty. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 23 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 4 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

28 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 55 minut i 40 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 24 minuty  i 25 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Grzegorz, Lesław, Zdzisław, Lesława, Jakub, Rufin, Ginter i Berta. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Życie zaczyna się po drugiej stronie rozpaczy”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jaka pogoda listopadowa, taka i marcowa”.

Tegoroczna jesienna pogoda utrzymuje się w granicach przeciętnej średniej z kilku ostatnich lat. Z jednej strony to dobre, z drugiej natomiast pogoda taka może być ,,niezdrowa”. Łatwo bowiem w takich warunkach na rozprzestrzenienie się infekcji prowadzących do zachorowań. Musimy więc bardzo zważać na to, by nie przegrzewać naszych organizmów. W ostatnich dniach doskwierała nam bardzo jesienna wilgoć, to ona przecież może być sojusznikiem wszelkich jesiennych schorzeń.  Stąd też zachorowań może być coraz więcej, zwłaszcza wśród dzieci i osób starszych. Dobrze więc, że niebawem ma chwycić mróz. Od razu powietrze będzie zdrowsze. Całość dopełnia ciągle panujące zagrożenie koronawirusem. Z kolei fakt, że dzieci nie uczęszczają do szkoły wydaje się pomagać w utrzymaniu zdrowia.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej jesiennej soboty.

Redakcja