piątek , 12 lipiec 2024
Home » Aktualności » Niedziela Chrystusa Króla obwieszcza nam, że Adwent nadchodzi.

Niedziela Chrystusa Króla obwieszcza nam, że Adwent nadchodzi.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 22 dzień miesiąca listopada. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 18 467!!! Aktualne statystyki ( niedziela rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 861 331  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 13 618 osób! Przybyło: 330 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** I oto dane jest nam przezywać ostatnią ,,normalną” niedzielę roku – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W ten sposób kończy nam się rok liturgiczny w kościele. W ten sposób do Adwentu coraz bliżej, coraz bliżej również do zimy, świąt i końca roku. Zaręczamy, że ten odcinek czasu przeminie nam wszystkim niczym oka mgnienie. Pogoda w ostatnich dniach stabilizuje się na poprawnym jesiennym poziomie. Jest jednak chłodniej niż było to kilka dni temu. Pamiętajmy jednak, że mamy późną jesień a do kalendarzowej zimy jeszcze trochę pozostało, ale chłodne ( mroźne ) dni w tym okresie są całkiem wytłumaczalne. Aktualne warunki nie są dla naszych organizmów korzystne. Z chwilą kiedy więc na dworze warunki psycho-fizyczne staną się bardziej korzystne ( słońce i wypogodzone niebo ), warto z tego faktu skorzystać i trochę więcej pobyć na dworze. Zachęcamy, bo doprawdy warto. Wystarczy się tylko ,,cieplej” ubrać i wyjść na spacer, tudzież zaprawę spacerowo-biegową. Zachęcamy właśnie do takiej formy spędzenia dzisiejszego dnia i każdego kolejnego.

Gdyby ktokolwiek nie kojarzył dzisiejszej daty, to nasza redakcja informuje wszystkich czytelników, że dokładnie za miesiąc przygotowywać się będziemy do Wigilii Bożego Narodzenia. Wychodzimy więc na ostatnią prostą prowadzącą do świąt. Póki jednak co, przed nami jest jeszcze tydzień bezpośrednio poprzedzający Adwent. My potocznie nazwaliśmy go tygodniem ,,normalnym”, w przeciwieństwie do okresu adwentowego czuwania i przygotowywania się do świąt.

Od kilku godzin przeżywamy ostatni ,,normalny” weekend tego roku. Tak, tak – to nie żarty! Już za tydzień będziemy przeżywać I niedzielę tegorocznego Adwentu. Wielka szkoda, że przeżywać go będziemy w duchu wszechpanującego koronawirusa. Miłego dnia życzymy. I miłego dalszego weekendowania.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 22 listopada br. – w 61 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 327 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 39 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 61 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +6oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -2oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 756 – 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 6 – 8 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 43 – 67%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.34, zaś zmierzch około godz.: 16.29.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.11 zajdzie natomiast o godz. 15.54 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 43 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 17 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 38 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 6 godzin i 34 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

22 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 42 minuty i 2 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 38 minut  i 3 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Cecylia, Marek, Maur i Wszemiła.

Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Będzie ten płakał, co się z płaczu śmieje”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Złe rozmowy psują dobre obyczaje”.

Przed nami – od kilku godzin stoi ostatni – ,,normalny” weekend tego roku. Kolejny będzie już weekendem adwentowym. Tak, tak! Wcale nie przesadzamy. Świąteczna gorączka zbliża się wielkimi krokami, a my jak zwykle musimy jej się poddać. Byle tylko z umiarem. Pamiętajmy, że pewne czynności musimy wykonać, więc lepiej uporać się z nim wcześniej niż później. Oby jednak się dało.

Czy obserwujecie Państwo zapadanie zmierzchu w bieżących dniach? My tak. Jak jest? Ano już około 16.00 robi się ciemno i zapada wieczór. Minione dni są więc doskonałym przykładem, pokazującym jak bardzo skrócił nam się już dzień w stosunku do nocy. Do takiej sytuacji musimy się przyzwyczaić, bowiem przez kolejny miesiąc tak właśnie będzie, a potem? Potem dnia zacznie nam powoli przybywać. Cieszycie się Państwo? My tak. No to byle do ….. wiosny.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej jesiennej niedzieli.

Redakcja