czwartek , 11 lipiec 2024
Home » Aktualności » Witamy w I dniu Bożego Narodzenia AD 2019. Życzymy miłego i radosnego świętowania.

Witamy w I dniu Bożego Narodzenia AD 2019. Życzymy miłego i radosnego świętowania.

W wielkiej radości przeżywamy Boże Narodzenie AD 2019. Zostało ono obwieszczone Światu w trakcie nocnej Pasterki. Minioną noc spędziliśmy więc bardzo aktywnie, stąd dzisiejszego poranka mogliśmy odczuwać lekkie zmęczenie brakiem snu. Ale przecież – Bóg  się narodził! Cóż więc nasze zmęczenie  z doznaną radością i refleksją nad tym co się stało. Na dworze w Wigilię nie mieliśmy zimy, tak jak to bywało wielokrotnie w przeszłości. W trakcie dnia Wigilia była dniem deszczowym z nieznacznym ,,plusem” na termometrze. I tak oto weszliśmy w Boże Narodzenia.

W takiej to scenerii przychodzi nam przeżywać również I dzień Bożego Narodzenia AD 2019. Godz. 7.00 i na termometrach mieliśmy całe +3oC. W tej chwili mamy bardzo brzydki, mokry i deszczowy ponury dzionek. Mamy więc zimę tylko w kalendarzu. Z czego się nie cieszymy. Przy takiej a nie innej pogodzie będzie nam trudno zachęcić naszych czytelników do świątecznego spaceru. Może jednak odważnych nie zabraknie. Zachęcamy. Miłego i radosnego świętowania życzymy wszystkim naszym czytelnikom, ich krewnym i znajomym.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 42 sekundy!!!!

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w I dzień Świąt Bożego Narodzenia AD 2019 w środę 25 grudnia br. w 4 dniu astronomicznej i kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 359 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 6 dni.

Przeżywamy 4 dzień tegorocznej astronomicznej i kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +7oC, w tej chwili wynosi  około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +5oC!!! Dzień jest ponury, pochmurny i wilgotny. Pada deszcz i jest ponuro i niemal ciemno. Ciśnienie atmosferyczne dosyć wyraźnie drgnęło w dół i wynosić będzie w granicach 740 – 739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 84%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.05, zaś zmierzch około godz.: 16.26.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45 zajdzie natomiast o godz. 15.48 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 3 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 57 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin, 0 minut i 42 sekundy. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia o 7 godzin i 54 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 25 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 19 minut, 23 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 0 minut i 42 sekundy!!!!!!

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Eugenia, Mateusz, Piotr, Siemisław i Domna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet ,,zimowych” kwiatów.

Motto dnia: ,,Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w Boże Narodzenie pogodnie, będzie tak przez cztery tygodnie”.

Mamy więc Boże Narodzenie, Wigilia tego święta jest już niestety za nami. Wierzymy, że wszystkim dane nam było przeżyć szczególne chwile. Zapewne wiele naszych domów zapełniło się najbliższą i dalszą rodziną a także znajomymi. Może nawet było tak, że zagościł w niektórych naszych domach nieoczekiwany gość. Jeśli tak było, to Wigilia już spełniła swój cel – czyli połączyła nas wszystkich wokół jednego rodzinnego stołu. Serdeczne dzięki.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej świątecznej środy.    Redakcja

24121108