sobota , 24 luty 2024
Home » Aktualności » Wielki Wtorek powitał nas cudowną pogodą. Utrzymujmy rygory nałożonej na nas kwarantanny! #Zostanwdomu!

Wielki Wtorek powitał nas cudowną pogodą. Utrzymujmy rygory nałożonej na nas kwarantanny! #Zostanwdomu!

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny oraz w nowym tygodniu roku. Niestety jak można było się spodziewać – kolejny dzień koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas z coraz większą siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Aktualne statystyki ( wtorek rano ) dla Polski wyglądają coraz bardziej zastraszająco: 4532 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 111 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce w coraz większym zakresie. Rośnie również liczba osób zmarłych. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. I końca nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi!

Mamy wtorkowy poranek. Jest słonecznie i rześko. W trakcie dnia ma się mocno ocieplić i dzień ma być bardzo piękny. Tak jak kolejnych kilka dni. Dopiero w drugim dniu świąt pogoda może ździebko się pogorszyć – o około 5oC. Innymi słowy – pod względem pogody czeka nas piękny wiosenny okres. O tym jednak napiszemy już niebawem w naszym codziennym serwisie. Dzisiaj cieszmy się niedzielą – dniem wolnym, niezależnie od tego jaka by nie była. W pamięci miejmy to, że już za kilka dni będziemy świętować. Witamy wszystkich naszych czytelników w Wielki Wtorek.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 7 kwietnia br. – w 18 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 98 dniem roku, do jego końca pozostało więc 268 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 18 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +17oC, w tej chwili wynosi około +8oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +18oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 756 – 755 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 60 – 35%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.33, zaś zmierzch około godz.: 20.01.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.08 zajdzie natomiast o godz. 18.28 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 20 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 40 minut. Dzisiejszy dzień jest już 5 godziny i 18 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 2 godziny i 40 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 7 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny, 2 minuty i 42 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 5 godziny, 17 minut i 23 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Donata, Hermana i Rufina. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet.

Motto dnia: ,,Daj każdemu dniu szanse stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”.

Postanowiliśmy, że powyższe przysłowie ( hasło ) będzie naszą myślą przewodnią również na ten rok. Chcemy bowiem skutecznie namawiać Państwa do wspólnego porannego i wieczornego biegania i ćwiczenia. Słowo ,,wspólnego” w naszym rozumieniu oznacza, że każdy z nas uczestniczy w tej akcji w dowolnie wybranej przez siebie chwili i miejscu. Póki co, nie będziemy organizować miejsc w których wszyscy zbieramy się o jednej porze w tym samym miejscu. Codziennie będziemy naszych czytelników namawiać do tego, aby nie zwlekać z decyzją, tylko przemóc się i uciekamy na dwór. Zbliżają się święta i długi majowy weekend, te okresy mogą być doskonałą po temu okazją. Pamiętajmy jednak o obostrzeniach związanych z kwarantanną w walce z koronawirusem.

Pamiętajmy jednak o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcja