poniedziałek , 26 wrzesień 2022
Home » Aktualności » W piekielnym gorącu rozpoczynamy lipiec i kolejny wakacyjny tydzień.

W piekielnym gorącu rozpoczynamy lipiec i kolejny wakacyjny tydzień.

Czas płynie nieubłaganie szybko. Oto bowiem zakończył się czerwiec AD 2019 i dzisiaj rozpoczynamy pierwszy wakacyjny miesiąc – lipiec. Praktycznie jednak wakacje rozpoczęliśmy 19 czerwca br. Kilkanaście ostatnich dni w zakresie pogody, to pogodowy ,,misz-masz”. Przy czym obecnie pogoda przypomina tą znad zwrotnika. Dobrze jednak, że oprócz gorąca nie dotykają nas aż tak bardzo inne ekstremalne zjawiska pogodowe. Tak to jakoś bywa w tej naszej przyrodzie, że pogoda coraz częściej i mocniej rozregulowuje się poprzez wpadanie z jednej w drugą skrajność pogodową. A nam utrudnia to życie, bo raz gorąc i susza, to znowu intensywne, duże i długie opady deszczu. No i ekstremalne zjawiska pogodowe. W takiej atmosferze witamy wszystkich naszych czytelników  w poniedziałek 1 lipca br. Przeżywamy pierwszy lipcowy tydzień. Korzystajmy z tego, że trwają wakacje, pogoda od jutra ( od wtorku ) ma być znośna – przeorganizujmy więc nasze codzienne życie tak, byśmy mogli mówić, że oto konsumujemy ów kawałek lata i wakacji. Bo tak po prostu trzeba. Postarajmy się również naprawić wszystko to co do tej pory zepsuła aura.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 1 lipca br. – w 10 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 182 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 183 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 10 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +20oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +32oC, w tej chwili wynosi około +31oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +35oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 69 – 54%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.56, zaś zmierzch około godz.: 21.43.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.40 zajdzie natomiast o godz. 21.00 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 20 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 40 minut. Dzisiejszy dzień jest 8 godzin i 14 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 8 godzin i 40 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 1 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 4 minuty i 51 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 15 minut i 14 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bogusław, Domicjan, Domicjana, Estera, Halina, Karolina i Klarysa. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,W miłości od pierwszego wejrzenia najdziwniejsze jest to, że często zdarza się ludziom, którzy widywali się codziennie od lat…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Miesiąc lipiec musi przypiec i ostatki mąki wypiec”.

Jeśli dać wiary prognozom stawianym przez meteorologów, to czeka nas okres umiarkowanej pogody z temperaturą maksymalnie do 26oC. Nie będzie upałów. Mogą również pojawić się dni z lekkimi opadami deszczu. Tak ma być niemal do połowy lipca. A my musimy swój wakacyjny wypoczynek dostosować do aktualnej sytuacji pogodowej. Możliwości w tym zakresie mamy całe multum. Trzeba tylko mieć wolę aktywnego wypoczywania.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.   

Redakcja