niedziela , 14 kwiecień 2024
Home » Aktualności » ,,Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie? – życzenia świąteczne z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji.

,,Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie? – życzenia świąteczne z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji.

kwiatyW najbliższą niedzielę 14.10.2018 r. przypada Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten jest polskim świętem państwowym, świętem oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej ( KEN ), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773. Święto jest okazją do nagradzania osób wyróżniających się w dziedzinie edukacji. W sposób oczywisty w tym dniu w stronę oświatowców co roku płyną serdeczne życzenia i gratulacje.

My również niejako w przededniu tego święta kierujemy do całego środowiska osób związanych z edukacją, słowa najszczerszego podziękowania za to wszystko co robią dla naszych dzieci, wnuków i prawnuków. Dziękujemy za nauczanie, ale również elementy wychowywania naszych pociech. Życzymy Wam wszelkiej pomyślności, zadowolenia ze swojej pracy, radości w jej wykonywaniu i samych sukcesów. Te same słowa kierujemy również do pracowników oświaty, którzy nie są już czynni zawodowo, bo to oni nauczali i wychowywali nas. Serdecznie dziękujemy i życzymy dużo, dużo zdrowia.     Redakcja