wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » ,,Taka pogodę Nowy Rok przynosi, jak na Jana od Krzyża się głosi”. Witamy w sobotnie dopołudnie.

,,Taka pogodę Nowy Rok przynosi, jak na Jana od Krzyża się głosi”. Witamy w sobotnie dopołudnie.

W dniu wczorajszym mieliśmy 13-tego. Nie chcieliśmy jednak wywoływać wilka z lasu, w związku z czym informację na ten temat ograniczyliśmy tylko do zdawkowego zapisu. Tak na wszelki wypadek – bo przecież licho nie śpi. Czy nam się to udało, musicie Państwo sami ocenić to na podstawie swoich indywidualnych przeżyć? W ten oto sposób, mamy już za sobą ostatnią ,,trzynastkę” w tym roku, kolejna taka będzie już w nowym roku. Od kilku godzin mamy już sobotę drugiego tygodnia Adwentu. Czas biegnie tak szybko, że do końca tego roku mamy nieco ponad 2 tygodnie. I to wszystko. Dalej, jak Bóg da, mamy przed sobą cały kolejny rok i jeszcze następne. A od świąt dzieli nas 6 roboczych dni. Przyznają Państwo, że to już doprawdy niewiele. Najwyższa więc pora na to, by z przygotowaniami do świąt wejść w zasadniczą fazę.

Tymczasem oddajmy się przeżywaniu 3 adwentowego weekendu. Oby minął nam w zdrowiu i radości.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 14 grudnia br. w 83 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 348 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 17 dni.

Przeżywamy 83 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +6oC, w tej chwili wynosi  około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +4oC!!! Dzień jest z przejściowym zachmurzeniem i chwilami słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne lekko spada w dół i wynosić będzie w granicach 730 – 726 mmHg, wiatr osiągnie siłę 6 – 8 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 73%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.59, zaś zmierzch około godz.: 16.21.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.38 zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 6 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 54 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin i 3 minuty. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 7 godzin i 48 minut. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 14 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 17 minut, 26 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 2 minuty i 39 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Pompejusz, Alfred, Izydor i Heron. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Szczęście nie jest stacją, do której przyjeżdżasz, lecz sposobem podróżowania”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Taka pogodę Nowy Rok przynosi, jak na Jana od Krzyża się głosi”.

Mamy świadomość tego, że przed każdym z nas jest jeszcze do wykonania wiele prac przedświątecznych. Nie dajmy się jednak zwariować – święta to nie tylko jedzenie i prezenty. Ważniejsza jest sfera naszych doznań, uczuć i to co w trakcie tych świąt uda nam się przeżyć.  Podstawą wszystkiego jednak jest to, aby każdy z nas do świąt przystępował wypoczęty i radosny. To doprawdy klucz do pięknego ich przeżycia. Niech wola przeżycia spokojnych i pięknych świąt zdominuje okres naszych przygotowań do nich.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja