wtorek , 21 maj 2024
Home » Aktualności » DZISIAJ: Osoby starsze w Rudach podzielą się opłatkiem.

DZISIAJ: Osoby starsze w Rudach podzielą się opłatkiem.

swietaJuż od wielu lat, rudzkie środowisko samorządowe wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich, oraz dyrekcja rudzkiej szkoły wraz z Proboszczem i pozostałymi duchownymi naszej Parafii, organizują rozmaite wydarzenia środowiskowe. Szczególnego wymiaru nabierają te z obecnością osób najstarszych z naszego środowiska. Jeszcze na dobre nie zapomnieliśmy o tegorocznych Dniach Seniora a dzisiaj oczekujemy już na Wieczór Wigilijny dla osób starszych z Rud. To zawsze jest ujmujące spotkanie.

To spotkanie odbędzie się już dzisiaj, tj. w piątek 13.12.2019 r. w rudzkiej szkole ZSO. Wieczór Wigilijny innymi słowy Wigilijne Spotkanie Opłatkowe zorganizowane zostało dla samotnych starszych osób z terenu Rud.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00. Organizatorami wydarzenia są proboszcz Parafii Rudy, sołtys, radni do rady gminy i powiatu, oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Wszystkie kwestie organizacyjne spotkania wigilijnego wzięły na siebie Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, pracownicy szkolnej stołówki oraz dyrekcja naszej szkoły.

Jak to co roku bywa, seniorzy zostaną zaproszeni na pełną kolację wigilijną, gdzie organizatorzy zaserwują pełen zestaw wigilijnych potraw. Nie zabraknie więc ryby, kapusty z grzybami, moczki, makówek i wielu innych doskonałych świątecznych smakołyków.

Tradycyjnie już też, organizatorzy, sponsorzy i przybyli seniorzy podzielą się opłatkiem. Oczywiście jak co roku śpiewane będą kolędy i życzymy przyjemnego i radosnego pobytu.         Redakcja