wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Szukamy sprawcy zdarzenia drogowego w Rudach.

Szukamy sprawcy zdarzenia drogowego w Rudach.

Dla wszystkich tych którzy w niedzielny poranek przejeżdżali lub przechodzili przez Centrum Rud nie mógł być obcy widok skutków zdarzenia drogowego w bezpośrednim sąsiedztwie rudzkiej szkoły. Tyle tylko, że po zdarzeniu ( wypadku ) pozostał tylko ślad w postaci jego skutków, czyli zaistniałych zniszczeń. Zdewastowany został stojak przydrogowy z 2 znakami drogowymi ( znak ograniczający prędkość w tym rejonie do 40 km/h, oraz znak informacyjny mówiący o tym, że kierowca a właściwie jego samochód zbliża się do sygnalizacji świetlnej i przejścia drogowego.Całość oznakowania została wyrwana z ziemi i wleczona przez kilkanaście metrów niemal do samego wjazdu do szkoły od strony stołówki szkolnej w wyniku czego została zdewastowana.

Gdyby owe zdarzenie miało miejsce ,,za dnia” z całą pewnością zakwalifikowane byłoby jako niebezpieczne zdarzenie drogowe mogące stworzyć wielkie zagrożenie dla osób przechodzących w tym miejscu.

Póki co wszystko pozostałe jest tajemnicą. My mamy jednak nadzieję, że uda się wyjaśnić wszystko co z owym zdarzeniem było związane. Na myśli mamy to – kiedy dokładnie miał miejsce wypadek ( naszym zdaniem w nocy z soboty na niedzielę ), kto go spowodował i czy o zdarzeniu została poinformowana Policja?  Powyższe pytania stawiamy dlatego, że według wszystkich gwiazd na niebie – sprawca najzwyczajniej odjechał sobie beztrosko z miejsca zdarzenia.

Na usta cisną się również kolejne pytania – kto poniesie koszty za powstałe uszkodzenia, oraz sprawi, że tak bardzo potrzebny znak drogowy na powrót stanie w pasie drogi wojewódzkiej DW 919?

Mamy również nadzieję, że tym zdarzeniem a głównie zachowaniem kierowcy zajmie się Policja. Odszukanie uczestnika a zarazem sprawcy wypadku może okazać się bardzo proste. Wystarczy tylko sięgnąć do zapisów monitoringu w tym rejonie. Może się okazać, że całość zdarzenia została na nim utrwalona.

Ślady zniszczeń oraz ślady na ziemi wydają się wskazywać, że w zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy.

W tym miejscu ( zanim przejrzany zostanie monitoring ) zwracamy się z prośbą do naszych czytelników którzy mogli być świadkami tego zdarzenia lub cokolwiek w tej sprawie wiedzą, aby przekazali swoje informacje lub spostrzeżenia. Mogą one być pomocne w odszukaniu sprawcy.

Ewentualne informacje prosimy przekazywać bezpośrednio do policji lub na adres naszej redakcji.

Redakcja