wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » UWAGA: Pogodowa Apokalipsa zawładnęła całą Europą i zmierza do nas!

UWAGA: Pogodowa Apokalipsa zawładnęła całą Europą i zmierza do nas!

Fala afrykańskich upałów po raz kolejny nadchodzi do terytorium Polski. Praktycznie rzecz biorąc, w przeciągu kilku dni gorąc obejmie cały nasz kraj. Temperatura w tych dniach może wzrosnąć miejscami do +37oC!!! To jednak nadal mniej niż w Niemczech, Hiszpanii, Włoszech i Portugali. Tam są miejsca w których słupek rtęci osiąga 45-50oC!!! Prawdziwa Apokalipsa.

IMGW dla Polski zapowiada kilka ekstremalnie gorących dni. Coraz cieplej będzie już od jutra ( od wtorku ) i praktycznie ciepło utrzyma się do weekendu. W czwartek ma być najgorzej a upały mogą objąć prawie cały kraj.

Już we wtorek na zachodzie kraju temperatura przekroczy +30oC . Później będzie jeszcze goręcej i na termometrach zobaczymy aż 35-37 stopni. Podobnie lub nieco chłodniej ma być na początku sierpnia br. bo do +31oC. W kolejnych dniach temperatura ustabilizuje się na poziomie +28-29OC.

Czekaja nas więc upały, upały i raz jeszcze upały. I trudne chwile dla naszych organizmów i otaczającego nas świata. Są osoby, które zachwycają się taką pogodą, ale są też ludzie, którzy zdają sobie sprawę z zagrożeń płynących w taką pogodę ze strony matki natury.

W zbliżającej się sytuacji namawiamy wszystkich do zmiany naszych standardów postępowania. Cóż możemy w tym miejscu poradzić? Ano, żeby jak tylko się da unikać przebywania na zewnątrz i na słońcu. Nie obciążajmy w te dni naszych organizmów, otoczmy siebie, najbliższych i wszystkich potrzebujących należytym postępowaniem i opieką. Nie zapomnijmy o nikim.

Pamiętajmy również o naszych zwierzętach domowych ale również tych które żyją na wolności. W takie trudne dni również ich życie i los stają się ciężkie. Nierzadko śmiertelne.

Przez Polskę przejdą fronty chłodniejszego i gorącego powietrza. Co to oznacza w praktyce? Masy ciepłego i chłodniejszego powietrza mogą doprowadzić do powrotu niespokojnej pogody. Przy takim zderzeniu jest duża szansa, że będą tworzyć się gwałtowne burze z gradem, a także silny wiatr, nawałnice i trąby powietrzne. A stąd już niedaleko do lokalnych pogodowych kataklizmów i zagrożeń zdrowia i życia.

I nie pocieszajmy się tym, że inni mają gorzej. Matka Natura bowiem dzięki nam samym zmienia się w sposób szybki i drastyczny. Nie znamy dnia ani godziny kiedy niewyobrażalny dzisiaj gorąc z południowej i zachodniej Europy dosięgnie i nas. Ale to my wszyscy razem i nasze zdobycze cywilizacyjne regularnie i z wielką konsekwencją i uporem zmierzamy w kierunku ziemskiej zagłady. Wołajmy głośno S.O.S.!!!

*** Nasze rady na upały: https://znadrudy.pl/wp-admin/post.php?post=15734&action=edit

Redakcja