poniedziałek , 15 lipiec 2024
Home » Aktualności » Święta, święta, święta ….. . Radosnego świętowania. Niech Święta Wielkanocne staną się dla nas potwierdzeniem na to, że nic się nie kończy i w chwili naszej ziemskiej śmierci, zaczyna się życie wieczne w krainie szczęśliwości.

Święta, święta, święta ….. . Radosnego świętowania. Niech Święta Wielkanocne staną się dla nas potwierdzeniem na to, że nic się nie kończy i w chwili naszej ziemskiej śmierci, zaczyna się życie wieczne w krainie szczęśliwości.

stół wielkanocnyDla każdego chrześcijanina Święta Wielkanocne powinny być ,,świętem największym” w trakcie roku liturgicznego. Wtedy to, po dnia prześladowań i upokorzeń Jezus Chrystus został ukrzyżowany za ludzką niedoskonałość i ludzkie grzechy. To za ludzkość zawisł na krzyżu, gdzie zmarł. Na przestrzeni zaledwie kilku dni, przeżywamy skrajne uczucia: smutku i żalu po Męce Pańskiej, ukrzyżowaniu i złożeniu ciała Chrystusa do grobu, oraz radości po Jego Zmartwychwstaniu. Stało się tak, jak zapowiadał: trzeciego dnia zmartwychwstał. Pokonał śmierć i szatana, dał ludzkości dowód na życie wieczne.

Niech Święta Wielkanocne staną się dla nas potwierdzeniem na to, że nic się nie kończy i w chwili naszej ziemskiej śmierci, zaczyna się życie wieczne w krainie szczęśliwości. Niech więc te Święta, począwszy od Wielkiego Czwartku, poprzez Wielki Piątek, Wielką Sobotę i dwa dni Wielkanocy, będą dla nas okresem wielkiej radości i szczęścia osobistego.

W tej radości i szczęściu co roku spełniajmy również nasze powinności wobec tradycji tych Świąt. Komunia Wielkanocna, święcenie potraw, całowanie Jezusa na krzyżu, szczególne przeżywanie czasu od ,,zawiązania dzwonów” aż do ich ,,rozwiązania”.

Niech na naszych stołach nie zabraknie święconych potraw, jajka wielkanocnego, sernika, itd. Niech znowu stanie się żywa tradycja ,,Lanego Poniedziałku” i obdarowywania drobnymi prezentami młodzieńców którzy tą tradycję kultywują. Nie zamykaj przed nimi drzwi, bo w ten sposób niszczysz tradycję; tradycję która przetrwała tysiąclecia i musi trwać na wieki. Tak czyńmy.

Redakcja www.znadRudy.pl

stol_wielkanocny