wtorek , 16 sierpień 2022
Home » Aktualności » Środa będzie pogodnym i słonecznym dniem.

Środa będzie pogodnym i słonecznym dniem.

Przeżywamy 19 dzień 2022 r. Przed nami niemal cały rok kolejny. Snując oczekiwania na ten okres bezpiecznie jest powiedzieć – oby ten kolejny rok nie był gorszy od tego który minął.

Środa jest 29 dniem kalendarzowej Zimy. Z rana za oknem mamy pogodny, słoneczny ale  zimny poranek. Za nami noc z temperaturą minusową. Patrząc w prognozy pogody widzimy, że póki co nie możemy się spodziewać znacznego ocieplenia.

Zwracamy również uwagę na to, że dzisiejszy dzień jest 40 minut i 14 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dnia zaczęło wymiernie przybywać.

*** W zakresie czystości powietrza w naszym rejonie ( Rudy ) dzisiaj mamy stosunkowo czyste powietrze – https://airly.org/map/pl/#50.19102,18.44690,z14

Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio na powrót osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie i zmuszonych do leczenia w szpitalu. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka zima a po niej wiosna. W kolejnym dniu trwania pandemii mamy – 30 586!!! wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa. Aktualne statystyki ( środa rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 4 373 718  dotychczas potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 103 062 osób! Przybyło: 375 zmarłych!!! ( są to dane za wtorek).

W coraz więcej krajach pojawia się nowa mutacja koronawirusa – Omikron. Od samego początku budzi on wielkie zaniepokojenie. Wykryto w nim 50 mutacji!!! Już teraz jest opisywany w mediach jako “prawdopodobnie najgorszy zidentyfikowany dotychczas wariant”.

Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce i na świecie nadal i to ze zdwojoną siłą. Trwa IV fala zachorowań, nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc nadal stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet okresowo wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Na myśli mamy poddanie się szczepieniu przeciwko Covid. Z całą pewnością nie zaszkodzi również dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami. Piętnujmy również łamanie powyższych obostrzeń i nakazów.

*** Za nami są już 2 robocze dni tygodnia o bardzo odmiennych obliczach. Pierwszy dzień bardzo wietrzny, drugi o ustabilizowanej pogodzie.  Wygląda na to, że zima lekko trzyma. Z tego faktu jedni się radują, drudzy zaś są bardzo niezadowoleni. Jedno jest jednak pewne – mianowicie dzień wydłuża nam się coraz bardziej i jest coraz bliżej wiosny. Słoneczko również jest już coraz wyżej na niebie.

Także – głowa do góry i zachęcamy do dłuższego wychodzenia na dwór. Mimo wszystko na cały dzisiejszy dzionek życzymy wiele radości i dużo dobrego zdrowia.

*** Dni mamy krótkie ( ale już coraz dłuższe ), wieczory i noce długie. Wszystko to sprzyja temu, że czas ,,umyka” jak gdyby szybciej. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – bo mamy za dużo spraw które ogarnia każdy ,,zakątek” naszego życia. Również szybkimi krokami biegnie miesiąc styczeń. Widzimy więc w jak szybkim tempie wchodzimy w 2022 rok.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 19 stycznia br. – w 29 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 19 dniem roku, a do jego końca pozostały 346 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +1oC, w tej chwili wynosi około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +2oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę  3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 73%, prawdopodobieństwo opadów 0%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.58, zaś zmierzch około godz.: 16.54.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.34 zajdzie natomiast o godz. 16.18 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin, 43 minuty i 43 sekundy. Noc będzie więc miała 15 godzin, 16 minut i 13 sekund. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 40 minut i 14 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 6 godzin i 44 minuty i 22 sekundy. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2021 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 29 sekund.

19 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 39 minut i 51 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 40 minut  i 14 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Henryk, Mariusz  oraz  Adalryk, Alderyk, Andrzej, Basjan, Basjana, Bernard, Erwin, Erwina, Eufemia, Germana, Germanik, Geroncjusz, Jan, Januariusz, January, Józef, Juliusz, Kaliksta, Kalista, Kanut, Marceli, Marta, Matylda, Paweł, Pia, Poncjan, Racimir, Sara, Saturnin, Wulstan.

Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

*** Motto dnia: ,,Z każdego kąta żałość człowieka ujmuje, a serce swojej pociechy darmo upatruje”.

*** Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Styczeń mrozem trzeszczeć musi, wtedy chłopa plon przydusi”.

Za nami mamy już znaczną część stycznia. Znajdujemy się więc w środku zimy. Patrząc na panujące warunki pogodowe pewne jest to, że nasze samopoczucie może nie być najlepsze ( ciągłe zmiany pogody ). Możemy więc taki stan rzeczy brać pod uwagę przy planowaniu naszych zajęć. Miejmy jednak nadzieję, że pogoda będzie stabilna na tyle, by można było dobrze spożytkować te dni z pożytkiem na dworze. Tak dla zdrowia.

*** Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja