wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » Za sprawą cyklonu Thalke czeka nas niedzielne załamanie pogody.

Za sprawą cyklonu Thalke czeka nas niedzielne załamanie pogody.

Nad Polskę nadciąga cyklon Thalke i jak na krnąbrny kwiecień ,,przystoi” możliwe będą wiosenne burze z gradem. Musimy więc spodziewać się niedzielnego załamania pogody.

Właśnie w niedzielę do naszego kraju z południowego zachodu zacznie wkraczać front atmosferyczny, który doprowadzi do wyraźnego pogorszenia pogody. Cyklon Thalke wywoła intensywne opady deszczu, a lokalnie burze z gradem.

W sobotę chłód i deszcz dotknął wschodnią część kraju, ale niż Thalke przyniesie istotną zmianę. Większe przejaśnienia i rozpogodzenia spodziewane są jedynie na północy kraju.

Od rana będzie pochmurnie i deszczowo na południowym zachodzie kraju. W ciągu dnia nadal kropić może na Mazurach i Podlasiu, ale zdecydowanie więcej opadów pojawi się z frontem atmosferycznym, który wkroczy do Polski znad Czech.

Mokro będzie w regionach zachodnich, południowych oraz w centrum. Niewykluczone, że lokalnie przejdą tam nawet burze z intensywnymi opadami do 10-15 mm, jak i mocniejszymi porywami powietrza.

Kulminacyjnego momentu spodziewajmy się w godzinach popołudniowych. Front stopniowo będzie przesuwał się na północny wschód. Na południu kraju, w czasie burz, prędkość wiatru może dochodzić do 60 km/h.

INFO: Onet.pogoda

Redakcja