wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » Pink Floyd wspiera walczącą Ukrainę.

Pink Floyd wspiera walczącą Ukrainę.

Kultowy zespół Pink Floyd zagrał dla Ukrainy. To pierwszy nowy utwór grupy nagrany od 28 lat. “Hey, Hey, Rise Up!” – to tytuł nowej piosenki legendarnej formacji Pink Floyd. W utworze mającym wesprzeć walczących o wolność Ukraińców słychać głos ukraińskiego wokalisty Andrija Chływniuka.

Po rozpętaniu przez Rosję wojny przeciwko Ukrainie wokalista ukraińskiej grupy rockowej BoomBox Andrij Chływniuk umieścił na Instagramie krótki film, na którym śpiewa starą patriotyczną pieśń “Czerwona kalina”, stojąc z karabinem na tle soboru Sofijskiego w Kijowie. Wideo to wpadło w oko i ujęło Davidowa Gilmoura, wokalisty i gitarzysty zespołu Pink Floyd, który ze względów osobistych ( jego synowa jest Ukrainką ) bardzo emocjonalnie przeżywa agresję wojsk Putina.

W oparciu o nagranie Chływniuka Gilmour stworzył nowy utwór “Hey, Hey, Rise Up!”, który nagrał z pomocą perkusisty Pink Floyd Nicka Masona, współpracującego przez wiele lat z tą grupą basisty Guya Pratta oraz klawiszowca Nitina Sawhneya. W ten sposób powstała pierwsza premierowa piosenka Pink Floyd od 1994 roku, gdy ukazał się album “The Division Bell”. Całkowity dochód z tego nagrania ma zostać przekazany na pomoc Ukrainie.

Ujmujące! Warto posłuchać.

*** Słuchaj:  https://www.youtube.com/watch?v=saEpkcVi1d4 – Pink Floyd – ,,Hey Hey Rise Up” (feat. Andriy Khlyvnyuk of Boombox)

Redakcja