czwartek , 11 lipiec 2024
Home » Aktualności » Przeżywamy II tydzień Adwentu AD 2020.

Przeżywamy II tydzień Adwentu AD 2020.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 7 dzień miesiąca grudnia. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 4 423!!! Aktualne statystyki ( poniedziałek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 067 870  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 20 181 osób! Przybyło: 92 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Przeżywamy II tydzień Adwentu. Za sobą mamy już  listopad, za nami są również Barbórka i Św. Mikołaj. W tej chwili czas prowadzi nas już bezpośrednio do Bożego Narodzenia. Patrząc na kartki kalendarza widzimy, że tych roboczych dni do świąt pozostało zaledwie 12. Czas niestety ma to do siebie, że biegnie nieubłaganie. Dodatkowo krótkie jesienne dni dodatkowo przyspieszają bieg dni. Ostatnie dni są pogodne i słoneczne. Długo jednak tak nie będzie. Wszystko to może w sposób zdecydowany wpływać na nasze samopoczucie. Doprawdy w takich warunkach pogodowych ma prawo być raz dobre, raz złe. I trudno znaleźć na taką sytuację ,,lekarstwo”. Jedyna rada jaka ciśnie się na usta powinna brzmieć – starajmy się przebywać jak najwięcej na dworze na ,,świeżym” powietrzu. Tyle tylko, że o takie jest trudno. Wszechogarnia nas bowiem zalegający smog dymów z kominów. Mamy poniedziałek, więc każdy z nas powinien tak gospodarować siłami, by trochę pozostało ich na cały tydzień. Tymczasem tak jak już na wstępie wspominaliśmy za sobą mamy już uroczystości związane ze Św. Mikołajem. A więc Barbórka i tegoroczny Św. Mikołaj są już za nami. Teraz prostą drogą zmierzamy już tylko do Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Przed nami rozpościera się więc cudowny czas. Obyśmy spożytkowali go dobrze i w dobrym zdrowiu.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 7 grudnia br. – w 76 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 342 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 24 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 76 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +4oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +8oC, w tej chwili wynosi około +6oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +7oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 739 – 737 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 73%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.53, zaś zmierzch około godz.: 16.21.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.32 zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 12 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 48 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 9 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 36 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

7 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 11 minut i 1 sekundę i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 9 minut  i 4 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ambroży, Marcin, Ninomysł, Agaton, Marcisław, Józefa, Polikarp, Zdziemił i Sabin. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Bądź takim, abyś nie musiał czerwienić się sam przed sobą”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Święty Ambroży, zimy przysporzy”.

Za nami jest już I tydzień tegorocznego Adwentu. Oj, jak ten czas mknie nie bacząc na nasze błagalne wzdychanie – zwolnij! Niestety, nie zwolni a co najgorsze mija bezpowrotnie. Żadna chwila się już nigdy nie powtórzy. Żyjmy więc tak, aby każdą z nich przeżyć jak najlepiej się tylko da. Tego Państwu i sobie życzymy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego i adwentowego poniedziałku.

Redakcjakogut