środa , 10 lipiec 2024
Home » Aktualności » ,,Jeśli w grudniu często dmucha, to w marcu i kwietniu plucha? Pierwsza dekada grudnia mija szybkimi krokami.

,,Jeśli w grudniu często dmucha, to w marcu i kwietniu plucha? Pierwsza dekada grudnia mija szybkimi krokami.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 8 dzień miesiąca grudnia. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 8 312!!! Aktualne statystyki ( wtorek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 076 180  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 20 592 osób! Przybyło: 411 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Ani żeśmy się nie obejrzeli a tu już szybkimi krokami minął nam I tydzień adwentu i trwa tydzień drugi. Tym samym w sposób naturalny do świąt jest coraz bliżej. Powoli każdy z nas powinien czynić przygotowania do zbliżających się świąt. Wiadomo przecież, że przed nami jest wiele obowiązków – zakupy żywności, prezenty, sprzątanie i ostateczne przygotowywanie świąt. Dobrze byłoby by udało nam się z tymi pracami zdążyć na czas. Tak by nie trzeba się było śpieszyć. Powinno tak być zwłaszcza dlatego, że nie wiemy do końca jaka czeka nas w przeciągu kolejnych 2 tygodni pogoda. Poza tym, jeszcze przez około 2 tygodnie dzień będzie nam się skracał. To wszystko spowoduje, że nasza forma psychiczna i fizyczna może nie być doskonała. Ale potem będą już tylko święta i nowy rok AD 2021.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 8 grudnia br. – w 77 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 343 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 23 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 77 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +6oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +5oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 740 – 739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 79%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.54, zaś zmierzch około godz.: 16.21.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.33 zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 11 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 49 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 7 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 38 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

8 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 12 minut i 16 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 7 minut  i 49 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Maria, Narcyza, Apollo i Boguwola. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeśli w grudniu często dmucha, to w marcu i kwietniu plucha?

Za sobą mamy już cały pierwszy tydzień Adwentu i kawałek drugiego. Przed nami stoją więc kolejne 2 adwentowe niedziele a potem święta. Tym samym święta mamy za nieco ponad 2 tygodnie. Jest więc tak, że ani się nie obrócimy, a trzeba będzie nakrywać do wigilijnego stołu. Coraz bardziej więc musimy nasze myśli i działania kierować w tą stronę. Święta będą piękne, pod warunkiem jednak, że nie będziemy do nich przystępować w pośpiechu i potwornym zmęczeniu. Nie dajecie Państwo wiary? – to spróbujcie. Tak też można. A może trzeba!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego i adwentowego wtorku.

Redakcja