wtorek , 16 sierpień 2022
Home » Aktualności » Już dzisiaj dożynki w czeskich Bolaticach ( sobota ). Zapraszamy do udziału.

Już dzisiaj dożynki w czeskich Bolaticach ( sobota ). Zapraszamy do udziału.

Kończą się już tegoroczne żniwa. Na polach znajduje się jeszcze zdecydowana mniejszość tegorocznych plonów. Po ciężkiej pracy, żniwa jednak rychło miną. A skoro tak, to zbliża się również dziękczynienie nas wszystkich za zebrane plony. Nasze dziękczynienie przybiera formułę odprawienia mszy św. dziękczynnej a następnie festynowego dożynkowania. Tradycyjnie już w naszej miejscowości, parafii i gminie odbywa się kilka dożynek.Po pierwsze w każdej parafii: Rudy, Turze, Kuźnia Raciborska. Dożynki odbywają się na szczeblu gminnym i powiatowym, ale również w Rudach dożynki diecezjalne.
Ponadto rudzki samorząd uczestniczy w dożynkach w czeskich Bolaticach.  W tym roku czeskie dożynki odbędą się już dzisiaj, tj. 17 sierpnia br. ( w sobotę ). Do naszej miejscowości nadeszło już zaproszenie na to wydarzenie. Mamy nadzieję, że lokalny samorząd wraz z sołtysem zorganizują udział delegacji z Rud w tych dożynkach. Poniżej zamieszczamy zaproszenie które zostało skierowane do Rud.
Z kolei, tegoroczne dożynki gminne odbywać się będą w Turzu w dniu 1 września br., gdzie przygotowania do tego rolniczego święta trwają.
Dożynki Wojewódzkie województwa śląskiego, Powiatu Raciborskiego, Dożynki Diecezjalne w Rudach to wszystko co czeka nas w kolejnych tygodniach.
Taka liczba dożynek to dużo, ale naszym zdaniem dziękowania za plony nigdy za wiele. I właśnie do w/w okresu dożynkowania zbliżamy się.
A tymczasem już w sobotę 17 sierpnia br. grupa mieszkańców Rud uda się na święto rolników, działkowiczów i plantatorów do zaprzyjaźnionych Bolatic. Jak pokazują nasze dotychczasowe doświadczenia szykuje się przepiękne świętowanie w kościele a potem na ulicach Bolatic i miejscowym stadionie. Serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców do zaplanowania i ,,zafundowania” sobie pięknego i radosnego popołudnia w Bolaticach.    Poniżej przedstawiamy zaproszenie i plakat okolicznościowy.    Redakcja