poniedziałek , 6 grudzień 2021
Home » Aktualności » Covid-19 kładzie nas na łopatki! Zatrważające dane.

Covid-19 kładzie nas na łopatki! Zatrważające dane.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 17 dzień miesiąca marca roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 25 052!!! Aktualne statystyki ( środa rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 956 974  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 48 032 osób! Przybyło: 453 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

kogutW Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Dane nam było przeżyć kolejny dzień roku. W obecnych czasach nie jest to tak oczywiste. Na froncie walki z koronawirusem kolejna zła informacja – w Polsce zapanowała III fala zachorowań. Stwierdzonych przypadków zarażenia jest ponad 25 000. W dalszym ciągu apelujemy do wszystkich – na ile tylko jest to możliwe nie opuszczajmy naszych domów, lub czyńmy to tylko w najbardziej koniecznych przypadkach. Unikajmy większych skupisk ludzkich a zwłaszcza osób które mają objawy poważnego zachorowania na grypę lub tego typu schorzenia a zwłaszcza problemy duszności. Bezwzględnie zachowujmy właściwy dystans społeczny, oraz zakładajmy na twarz maseczki. Ta prosta czynność może uratować nam życie.

Czy mają Państwo świadomość tego, że miniony weekend był ostatnim pełnym weekendem tegorocznej zimy? Wszakże już za nieco ponad 3 dni nadejdzie do nas kalendarzowa wiosna. Możemy więc powiedzieć, że od kalendarzowej wiosny dzielą nas już tylko godziny. Patrząc na prognozy pogody widzimy, że nadejście wiosny zbiegnie się z raczej z załamaniem pogody. Z całą pewnością nie ma co liczyć na wiosenne ciepło. Ba, może być tak, że nawet sypnie drobnym śniegiem! Aura na ostatnie kalendarzowe dni zimy zrobiła swoje – jest po prostu zimno. I tak pozostanie do samej wiosny.

Patrząc na długoterminowe prognozy pogody, do końca marca widzimy poprawę pogody. Będzie coraz cieplej a w kwietniu temperatura sięgnie nawet +18oC. A co będzie dalej, zobaczymy już za kilka dni kiedy opublikowane zostaną kolejne prognozy.

Niezależnie od kształtu aury, my musimy w sposób bardziej zdecydowany przestawiać się z okresu zimy – która była jaka była, na wiosenne warunki pogodowe – niezależnie od tego jakie są. Powinno zmienić się również nasze funkcjonowanie, dni są coraz dłuższe, co umożliwia w większym zakresie zająć się pracami na dworze, oraz oddać się czynnej rekreacji na dworze i wypoczynkowi na łonie natury. A w tym zakresie po zimie mamy co niemiara. Najwyższa więc pora, by zmierzyć się z nimi.

Tymczasem mamy środę – od samego rana jest w miarę pogodny dzień. Jest jednak zimno. Z układu dnia i nocy ważną informacją jest to, że oto zrównały się swoją długością dzień z nocą. Solidarnie trwają po około 12 godzin.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już krótszy od najdłuższego dnia w roku o 4 godziny, 42 minuty i 22 sekundy!!!!

Od astronomicznej wiosny dzieli nas niespełna 4 dni!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 17 marca br. – w 86 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 76 dniem roku, a do jego końca pozostały 288 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 86 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +4oC, w tej chwili wynosi około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +2oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 95 – 73%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.21, zaś zmierzch około godz.: 18.26.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.55 zajdzie natomiast o godz. 17.54 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 59 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 1 minutę. Dzisiejszy dzień jest 3 godziny i 57 minut i 43 sekundy dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 0 godzinę i 1 minutę. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

17 marca jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny, 42 minuty i 22 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny, 57 minut i 43 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ambroży, Gertruda, Józef, Patrycjusz, Patrycy, Patryk, Paweł, Regina, Witburga i Zbigniew. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Będzie ten płakał, co się z płaczu śmieje”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Marzec odmienia wiatry, deszcz miesza z pogodą, więc nie dziw, jeśli starzy czują go ze szkodą”.

Zima od czasu do czasu daje nam się we znaki, chyba tylko po to byśmy nie rozpowiadali, że oto ta pora roku jest a jakoby jej nie było. Dzisiaj jednak pogoda skutecznie temu zaprzecza. Z samego rana widzimy jak bardzo przyroda upomina się już o swoje prawa. Jest ciepło i słonecznie, ptaki ,,fedrują” już od wczesnych godzin rannych, a w lesie, w parku i na ogrodach dzięki świergotowi ptaków jest gwarnie i radośnie. Pamiętajmy jednak, że obowiązuje na narodowa kwarantanna.  Tak, tak, mamy do czynienia z wiosenną radością natury i do lasu nas ciągnie. Nie odmawiajmy więc sobie codziennych spacerów na łonie natury z dala od ludzi a zwłaszcza dużych skupisk ludzi

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja