niedziela , 16 Maj 2021
Home » Aktualności » Przed nami ostatni kwietniowy tydzień.

Przed nami ostatni kwietniowy tydzień.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny w poświąteczny wtorek. Przeżywamy 26 dzień miesiąca kwietnia roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 3 451!!! Aktualne statystyki (poniedziałek rano) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 2 762 323 potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 65 437 osób! Przybyło: 22 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Tymczasem trwa kolejny wiosenny weekend, który bezpośrednio poprzedza długi weekend majowy. Tak, tak, już za 5 dni ,,wchodzić” będziemy w kolejny długi weekend. Najwyższa więc pora, by skonkretyzować swoje plany na ten okres. Wiadomo, że głównym czynnikiem mającym wpływ na jakość i sposób naszego wypoczynku będzie miała pogoda. Z każdym kolejnym dniem, z coraz większą precyzją będziemy mogli mieć pewność, co też nam przyniesie aura w dniach od 30 kwietnia br. do 3 maja br. My na naszych łamach każdego dnia podawać będziemy świeże prognozy pogody na ten okres. Powinniśmy jednak nasze zajęcia na długi weekend szykować wariantowo, tak by w kolejnych dniach nie przeżywać wielkiego stresu związanego z kaprysami pogody. Tymczasem dzisiaj degustujmy się przeciętnym ale raczej chłodnym wiosennym dniem. Temperatura jest wyraźnie niższa niż było to w kilku ostatnich dniach. I co najważniejsze dmucha zimny wiatr.

Przezywamy kolejny wiosenny tydzień pracy, który bezpośrednio poprzedza długi weekend majowy.

Tak, tak, kwiecień zbliża się do swojego końca.

*** I rzecz najważniejsza w temacie koronawirusa – nadal nie dawajmy wiary szarlatanom żyjącym wokół nas którzy nie dają wiary w koronawirusa, tym samym lekceważąc nasze zdrowie i życie. W ślad za tym ignorują wszelkie obostrzenia i nakazy. Szkoda tylko, że takie osoby nietrudno znaleźć pośród osób które zaliczane powinny być do osób o znaczącym zaufaniu publicznym. Niestety, wielu z nich nas zdradziło i robi to nadal, tylko i wyłącznie w swoim partykularnym interesie. Na głębszą ocenę tej kwestii przyjdzie jednak właściwy moment. Wcześniej czy później owi szarlatani będą chcieli spojrzeć nam w oczy! Niestety, nie będą mieli moralnego prawa by to czynić. Dlatego już dzisiaj dawajmy stanowczy odpór tego typu postawom i praktykom. Izolujmy się od nich i ich praktyk nade wszystko.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 6 godzin, 24 minuty i 41 sekund!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 26 kwietnia br. – w 37 dniu astronomicznej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 116 dniem roku, a do jego końca pozostało 249 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 37 dzień tegorocznej astronomicznej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +9oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +9oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 76 – 41%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.53, zaś zmierzch około godz.: 20.33.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.30 zajdzie natomiast o godz. 19.58 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 28 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 32 minuty. Dzisiejszy dzień jest 1 godzinę, 55 minut i 24 sekundy krótszy od najdłuższego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 4 godziny i 26 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

26 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 55 minut i 24 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 24 minuty i 41 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aleksander, Aleksja, Aleksy, Erwin, Fidelis, Grzegorz, Horacjusz, Horacy, Longin i Longina. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,My decydujemy tylko o tym, jak wykorzystać czas, który nam dano” .

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Potrzeba odwagi, by powstać i przemówić. Potrzeba jej również, by usiąść i posłuchać”.

Coraz bliżej do długiego majowego weekendu. Jeszcze tylko godziny i wielu z nas będzie mogło rozpocząć majową labę. Gorąco wierzymy, że każdy z nas zdoła wykorzystać ten czas efektywnie i efektownie. Co do sposobu spędzenia tego czasu, to nasza redakcja nie będzie starała się go narzucić swoim czytelnikom. Jeśli ktoś chce spędzić ten czas czynnie, to niech tak będzie. Z kolei z pełnym zrozumieniem podejdziemy również do tych, którzy po prostu postanowili poleniuchować. Pamiętajmy jednak, żeby generalnie się nie przemęczać, tak aby po długim weekendzie nie być bardziej zmęczonym niż przed jego rozpoczęciem. No i prosimy na ten czas nie rozstawać się z naszym portalem. Zapowiadamy wiele ciekawych materiałów.

Pamiętajmy: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcjanie lubie poniedziaku