niedziela , 16 Maj 2021
Home » Aktualności » Przed nami ostatni kwietniowy weekend. Pogoda nie zachwyci.

Przed nami ostatni kwietniowy weekend. Pogoda nie zachwyci.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny w poświąteczny wtorek. Przeżywamy 23 dzień miesiąca kwietnia roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 10 858!!! Aktualne statystyki ( piątek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 2 742 122  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 64 707 osób! Przybyło: 539 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Szybkimi krokami zbliżamy się do kolejnego weekendu. Z nazwy ma on być wiosenny. Czy aby jednak tak będzie? Niestety odpowiedź nie może być twierdząca. Jak bowiem zapowiadaliśmy już wczoraj, czeka nas kilkudniowe wiosenne ochłodzenie. Na tyle duże, że musimy się liczyć z nocnymi przymrozkami. Dopiero od kolejnego czwartku lub piątku pogoda ma odzyskiwać swój wiosenny blask. Miejmy nadzieję, że tak będzie albo będzie lepiej niż mówią prognozy. Za tydzień przygotowywać się będziemy do długiego majowego weekendu.

*** I rzecz najważniejsza w temacie koronawirusa – nie dawajmy wiary szarlatanom żyjącym wokół nas którzy nie dają wiary w koronawirusa, tym samym lekceważąc nasze zdrowie i życie. W ślad za tym ignorują wszelkie obostrzenia i nakazy. Szkoda tylko, że takie osoby nietrudno znaleźć pośród osób które zaliczane powinny być do osób o znaczącym zaufaniu publicznym. Niestety, wielu z nich nas zdradziło i robi to nadal, tylko i wyłącznie w swoim partykularnym interesie. Na głębszą ocenę tej kwestii przyjdzie jednak właściwy moment. Wcześniej czy później owi szarlatani będą chcieli spojrzeć nam w oczy! Niestety, nie będą mieli moralnego prawa by to czynić. Dlatego już dzisiaj dawajmy stanowczy odpór tego typu postawom i praktykom. Izolujmy się od nich i ich praktyk nade wszystko.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 6 godzin, 14 minut i 18 sekund!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 23 kwietnia br. – w 34 dniu astronomicznej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 113 dniem roku, a do jego końca pozostały 252 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 34 dzień tegorocznej astronomicznej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +9oC, w tej chwili wynosi około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +7oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 84 – 62%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.59, zaś zmierzch około godz.: 20.28.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.36 zajdzie natomiast o godz. 19.53 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 17 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 43 minuty. Dzisiejszy dzień jest 2 godziny, 5 minut i 47 sekund krótszy od najdłuższego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 4 godziny i 26 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

23 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny, 5 minut i 47 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 14 minut i 18 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Adalbert, Gabriela, Gerard, Helena, Jerzy i Wojciech. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Człowiek nie rozwinie w pełni swojego człowieczeństwa i swojej osobowości, jeśli będzie tylko myślał dobrze i pragnął dobrze, a nie będzie czynił dobrze”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Na świętego Wojciecha, w polu radość i uciecha”.

Trudno dać temu wiarę, ale tegoroczny kwiecień jest już w znacznej mierze za nami. Tylko opierając się na tym fakcie widzimy jak szybko mija czas. Patrząc do przodu nie da się nie zauważyć zbliżającego się długiego majowego weekendu. Będą to kolejne możliwości do dłuższego naszego wypoczynku. Wcześniej jednak jak to wiosną bywa czeka nas ogrom domowych prac. Chcąc nie chcąc musimy się z nimi zmierzyć. I nie ma co odwlekać. No to – do roboty!

Jedno jest pewne, coraz mniej czasu mamy do majowego weekendu, musimy więc ostro szykować się do niego.

Pamiętajmy: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.

Redakcjaweekend