wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Powoli spoglądamy w stronę kolejnego weekendu. A on nastanie już jutro.

Powoli spoglądamy w stronę kolejnego weekendu. A on nastanie już jutro.

Uff 13-tka za nami. I jak tam zakończył się dla nas 13-ty dzień miesiąca? Przyniósł pecha, a może wręcz przeciwnie był szczęśliwy, czy też taki sobie, podobny do wszystkich innych dni? Na te pytania musi sobie odpowiedzieć każdy z nas. A my mamy nadzieję, że w dniu wczorajszym wszystko było o’key. Ale dla pewności w grudniu również przypomnimy naszym czytelnikom, że 13-tka się zbliża. Strzeżonego, Pan Bóg strzeże! Tym bardziej, że grudniowa 13-tka tym razem wypada w ….. piątek.

A dzisiaj mamy już czwartek, w ten oto sposób znaczna część krótkiego tygodnia jest już za nami – ach jak ten czas mknie w stronę świąt. Już niedługo dane nam będzie poczuć ich smak. Tylko niech nikt z naszych czytelników nie mówi nam, żeśmy na czas o nadchodzących świętach nie wspominali.

Na dworze mamy chłodny i pochmurny dzień, po nocnych dosyć silnych opadach deszczu dzień jest bezdeszczowy. Na wielkie ciepło nie mamy jednak co liczyć. Wszakże idzie ku zimie.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 14 listopada br. w 52 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 318 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 47 dni.

Przeżywamy 52 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia spadnie do około +8oC, w tej chwili wynosi  około +7oC. Temperatura odczuwalna może wynosi +8oC. Dzień jest pochmurny z większymi przejaśnieniami i przebłyskiem słońca. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 -735 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 92 – 74%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.22, zaś zmierzch około godz.: 16.38.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.58 zajdzie natomiast o godz. 16.04 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 6 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 54 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 godzinę i 1 minutę. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 5 godzin i 48 minut. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 14 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin i 18 minut, 14 sekund i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 1 minutę i 51 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Elżbieta, Józef, Klementyn, Judyta, Laurenty, Kosma, Lewin, Damian, Maria i Paweł. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Mgły na świętego Marcina, będzie przyjemna zima”.

Dosyć szybko minął środek kolejnego tygodnia ( środa ). Za oknem chłodna i deszczowa jesienna noc. Po nocnych opadach deszczu w trakcie dnia ,,co nieco” się ociepliło, ale nie za wiele. I nie pada. Dni są coraz krótsze, a nas w sposób naturalny ,,ciągnie” na dwór. I nie ma się co dziwić, zima się zbliża a my mamy jeszcze wiele zaległości w zakresie prac na dworze i w naszych ogrodach i ogródkach. Zachęcamy na tyle ile się tylko da, by przynajmniej odrobinę dzisiejszego dnia spędzić na dworze.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.    Redakcja