wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » ,,Pogoda na Urbana, to wielka wygrana”. Witamy w czwartkowe dopołudnie.

,,Pogoda na Urbana, to wielka wygrana”. Witamy w czwartkowe dopołudnie.

Czy odczuwacie Państwo już przedświąteczną gorączkę? Kolejne dni upływają bardzo szybko. I jak się potocznie mówi – ani się nie odwrócimy a zawitają do nas święta. I miejmy świadomość tego, że równie szybko one miną. Tak to już jednak bywa, że czas biegnie i biegnie. Stąd też nasze codzienne apele o wyhamowanie i wrzuceniu przysłowiowego ,,luzu”. Mamy tego świadomość, że lekko tak mówić a gorzej jest z realizacją naszych postanowień. Dzisiejszym dniem kontynuujemy tydzień który bezpośrednio prowadzi nas do świąt, a od nich dzieli nas niespełna 5 dni. Przyznają Państwo, że to już doprawdy niewiele. No to bierzmy się do roboty.

Starajmy się jednak wszystko robić rozważnie i z należytą uwagą. Tak by już nigdy więcej nie mieliśmy do czynienia z takim zdarzeniem jakie miało miejsce późnym popołudniem wczoraj. Na myśli mamy wypadek drogowy w okolicy Rudy Kozielskiej w którym zginęła 1 kobieta a kilka osób jest poważnie rannych.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 19 grudnia br. w 88 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 353 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 12 dni.

Przeżywamy 88 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +0,5oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +11oC, w tej chwili wynosi  około +8oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +11oC!!! Dzień jest w miarę ciepły i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne lekko drgnęło w górę i wynosić będzie w granicach 750 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 76%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.02, zaś zmierzch około godz.: 16.23.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.42 zajdzie natomiast o godz. 15.45 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 3 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 57 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin, 0 minut i 15 sekund . Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 7 godzin i 54 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 19 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 19 minut, 50 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 0 minut i 15 sekund!!!!!!

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Tymoteusz, Abraham, Dariusz, Beniamin, Urban, Mścigniew i Bogumiła. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Dziesięcioro przykazań jest tylko dlatego tak zwięzłe, jasne i zrozumiałe, że powstało bez pomocy ekspertów i doradców”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Pogoda na Urbana, to wielka wygrana”.

Czy macie Państwo jeszcze siły by cokolwiek robić? Czy tak jak my padacie z nóg? Kiedy wreszcie pójdziemy po rozum do głowy, by unikać takich sytuacji. A powtarza się ona co roku. Spróbujmy jednak tak ostatecznie rozplanować nasze zajęcia, aby w Wigilię nie mieć już większej harówy i gonitwy. Tak, aby do kolacji przystępować w spokoju i jako tako wypoczęty. Apelujemy o to i życzymy by tak właśnie się stało. Tym bardziej, że w tym roku Wigilia przypada niemal tuż po weekendzie ( we wtorek ).

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.    Redakcja