środa , 10 lipiec 2024
Home » Aktualności » Za tydzień obchodzić będziemy Wigilię Bożego Narodzenia.

Za tydzień obchodzić będziemy Wigilię Bożego Narodzenia.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 17 dzień miesiąca grudnia. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 11 953!!! Aktualne statystyki ( czwartek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 171 854  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 24 345 osób! Przybyło: 431 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Za oknem mamy szary, lekko pochmurny dzionek. Ba, tak na dobrą sprawę to możemy powiedzieć, że idzie zima ale trwa jesień. Przeżywamy czwartek 17 grudnia br. A więc przeżywamy III tydzień tegorocznego adwentu. Na kartce kalendarza do Świąt pozostało już doprawdy niewiele. Niejako ,,po drodze” w dniu 21 grudnia br. ( w poniedziałek ) powitamy astronomiczną Zimę, a potem będziemy czekać już tylko na Wigilię, Święta, Sylwestra i Nowy Rok AD 2021. Powoli więc przychodzi nam finiszować z 2020 rokiem. Dzisiaj znajdujemy się już wyraźnie w drugiej połówce grudnia – ostatniego miesiąca w kalendarzu. Najwyższa więc pora poza przygotowaniami świątecznymi czynić podsumowania dotyczące mijającego roku. Jaki on był? W czym był lepszy od poprzedniego a w czym gorszy? Na te i na wiele innych pytań postaramy się w najbliższych dniach odpowiedzieć. Coś jednak wydaje nam się, że nasze podsumowanie zdominuje Ciovid-19. Jednak temat numer 1 na najbliższych kilka dni to przygotowania do świąt. I nimi się zajmiemy. Tymi materialnymi ale również duchowymi. W związku z tym zachęcamy naszych czytelników do bycia z nami. Zapewniamy, że będzie warto. Serdecznie dziękujemy.

Dzisiejszy dzień jest jednym z najkrótszych w roku, doprawdy jeszcze 3-4 dni i długość dnia stanie, po czym dnia zacznie  ……. przybywać kosztem nocy. I tak w koło. Ewidentnie więc w dalekiej perspektywie pojawi się Przedwiośnie i Wiosna.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 17 grudnia br. – w 86 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 352 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 14 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 86 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +5oC, w tej chwili wynosi około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +4oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 78%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.01, zaś zmierzch około godz.: 16.22.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.41 zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 3 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 57 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 0 minut i 1 sekundę dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 52 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

17 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 19 minut i 28 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 0 minut  i 37 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Florian, Łazarz, Łukasz i Olimpia.

Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Dużo nie znaczy dobrze, ale dobrze znaczy bardzo dużo”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Od Świętego Florka daj chleba do worka”.

Bieżące dni prowadzą nas bezpośrednio do Świąt Bożego Narodzenia. Już nawet nie ponaglamy nikogo w świątecznych przygotowaniach, bowiem upływający czas zrobi to sam. Tyle tylko, że apelujemy do naszego rozsądku – nie róbmy nic w pośpiechu. Są prace które zawsze mogą poczekać na później, oraz te które musimy zrealizować do świąt. I od nich proponujemy rozpocząć. Pamiętajmy, że strona duchowa tych świąt i całego okresu świątecznego jest ważniejsza od tej materialnej. I tego się trzymajmy. Zaręczamy, że wyjdziemy na tym tylko na dobre.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego adwentowego czwartku.

Redakcja