środa , 1 luty 2023
Home » Aktualności » Po wietrznej sobocie czeka nas pogodowo poprawna niedziela. Dbajmy o swoje zdrowie – nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami.

Po wietrznej sobocie czeka nas pogodowo poprawna niedziela. Dbajmy o swoje zdrowie – nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Aktualne statystyki ( niedziela rano ) dla Polski wyglądają coraz bardziej zastraszająco: 11 395 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 526 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce na bardzo wysokim poziomie. Coraz wyższa jest również liczba osób zmarłych. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. I końca nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie.

Tymczasem trwa kolejny wiosenny weekend, który bezpośrednio poprzedza długi weekend majowy. Tak, tak, już za 5 dni ,,wchodzić” będziemy w kolejny długi weekend. Najwyższa więc pora, by skonkretyzować swoje plany na ten okres. Wiadomo, że głównym czynnikiem mającym wpływ na jakość i sposób naszego wypoczynku będzie miała pogoda. Z każdym kolejnym dniem, z coraz większą precyzją będziemy mogli mieć pewność, co też nam przyniesie aura w dniach od 30 kwietnia br. do 3 maja br. My na naszych łamach każdego dnia podawać będziemy świeże prognozy pogody na ten okres. Powinniśmy jednak nasze zajęcia na długi weekend szykować wariantowo, tak by w kolejnych dniach nie przeżywać wielkiego stresu związanego z kaprysami pogody. Tymczasem dzisiaj degustujmy się pogodnym, słonecznym dniem. Temperatura jest wyraźnie niższa niż było to w kilku ostatnich dniach. Nie jest jednak zimno. I co najważniejsze zanikł silny wczorajszy wiatr.

Niestety na pogodowym horyzoncie nie widzimy nadal wiosennych opadów deszczu. A te są nam bezwzględnie potrzebne niemal jak czyste powietrze. Czekamy więc i czekamy a deszczu nie widać.  Przygotujmy się jednak na deszczowe chwile, tak by udało nam się przechwycić i zagospodarować wody opadowe.

Od jutra przeżywać będziemy kolejny wiosenny tydzień pracy, który bezpośrednio poprzedza długi weekend majowy. Ten tydzień będzie miał 4 dni robocze, bowiem kwiecień się kończy i w najbliższy piątek nadejdzie 1 maj.

Tak, tak, kwiecień zbliża się do swojego końca. Najwyższa więc pora, by skonkretyzować swoje plany na ten okres. Wiadomo, że głównym czynnikiem mającym wpływ na jakość i sposób naszego wypoczynku będzie miała pogoda. Z każdym kolejnym dniem, z coraz większą precyzją będziemy mogli mieć pewność, co też nam przyniesie aura w dniach od 30 kwietnia br. do 3 maja br. My na naszych łamach każdego dnia podawać będziemy świeże prognozy pogody na ten okres. Powinniśmy jednak nasze zajęcia na długi weekend szykować wariantowo, tak by w kolejnych dniach nie przeżywać wielkiego stresu związanego z kaprysami pogody. Tymczasem dzisiaj degustujmy się pogodnym i słonecznym dniem.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom: niedzielę postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 26 kwietnia br. – w 37 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 117 dniem roku, do jego końca pozostało więc 251 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 37 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +4oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +13oC, w tej chwili wynosi około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +12oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 – 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 74 – 50%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.53, zaś zmierzch około godz.: 20.33.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.30 zajdzie natomiast o godz. 18.58 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 28 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 32 minuty. Dzisiejszy dzień jest już 6 godzin i 26 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 4 godziny i 56 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 26 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 54 minuty i 35 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 25 minut i 35 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aleksander, Aleksja, Aleksy, Erwin, Fidelis, Grzegorz, Horacjusz, Horacy, Longin i Longina. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet.

Motto dnia: ,,My decydujemy tylko o tym, jak wykorzystać czas, który nam dano” .

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Potrzeba odwagi, by powstać i przemówić. Potrzeba jej również, by usiąść i posłuchać”.

Coraz bliżej do długiego majowego weekendu. Jeszcze tylko godziny i wielu z nas będzie mogło rozpocząć majową labę. Gorąco wierzymy, że każdy z nas zdoła wykorzystać ten czas efektywnie i efektownie. Co do sposobu spędzenia tego czasu, to nasza redakcja nie będzie starała się go narzucić swoim czytelnikom. Jeśli ktoś chce spędzić ten czas czynnie, to niech tak będzie. Z kolei z pełnym zrozumieniem podejdziemy również do tych, którzy po prostu postanowili poleniuchować. Pamiętajmy jednak, żeby generalnie się nie przemęczać, tak aby po długim weekendzie nie być bardziej zmęczonym niż przed jego rozpoczęciem. No i prosimy na ten czas nie rozstawać się z naszym portalem. Zapowiadamy wiele ciekawych materiałów.

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.

Redakcja