poniedziałek , 11 grudzień 2023
Home » Aktualności » Witamy w Niedzielę Palmową. Wielki tydzień będziemy przeżywać w cierniowej koronie koronawirusowej.

Witamy w Niedzielę Palmową. Wielki tydzień będziemy przeżywać w cierniowej koronie koronawirusowej.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny oraz w nowym tygodniu roku. Niestety jak można było się spodziewać – kolejny dzień koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas z coraz większą siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Aktualne statystyki ( sobota rano ) dla Polski wyglądają coraz bardziej zastraszająco: 3834 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 84 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce w coraz większym zakresie. Rośnie również liczba osób zmarłych. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. I końca nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi!

To już niedziela – Niedziela Palmowa która otwiera okres Wielkiego Tygodnia. Miniony roboczy tydzień przebiegł nam tak szybko, że ani żeśmy się nie zorientowali a jesteśmy w nowym tygodniu który otwiera niedziela. Pogoda nam dopisuje, tak bardzo, że pożądany byłby również okresowy deszcz. Przyroda bowiem budzi się z zimowego snu, by było to skuteczne musi dostać zastrzyku wody. Inaczej wegetacja będzie ułomna, albo bardzo opóźniona. Zachęcamy do długiego popołudniowego i wieczornego bycia na dworze. Oczywiście w obrębie swojego domu i podwórka w odosobnieniu, nie dopuszczając do większych skupisk ludzi ( max. 2 osoby w odległości ponad 2 m ). Takie chwile zawsze mają swój urok i służą poprawie naszego zdrowia i samopoczucia. Zwłaszcza w okresie długiej narodowej kwarantanny w walce z koronawirusem. Wiosna się budzi, dlatego na dworze rano i wieczorem jest bardzo gwarnie i radośnie. Ptactwo ,,dwoi się i troi” aby zbudować swoje domy ( gniazda), aby złożyć jaja i powiększyć stan swoich ptasich rodzin. Taki okres właśnie przeżywamy. Warto więc pobyć dłużej i bliżej z naturą. Jest superowo! Nawet jeżeli któregoś dnia będzie trochę chłodniej. Przeżywamy 2 dniowy weekend, okazji do wypoczynku mamy więc dużo. Skorzystajmy z tej kolejnej okazji. Nie naruszajmy jednak rygorów kwarantanny.

Przeżywamy ostatni przedświąteczny weekend. Tak, tak – już za tydzień będziemy mieli pierwszy świąteczny poranek i będzie już po Zmartwychwstaniu Pańskim. Zanim jednak to nastąpi czeka nas cały Wielki Tydzień który rozpoczniemy już dzisiaj. Tymczasem dzisiaj mamy Niedzielę Palmową. Wszystkie te fakty pokazują w jakim fragmencie roku się znajdujemy i jak blisko jest do świąt. Doprawdy nie ma się już na co oglądać, najwyższa pora by finiszować z przygotowaniami do świąt.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 5 kwietnia br. – w 16 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 946 dniem roku, do jego końca pozostało więc 270 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 16 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +12oC, w tej chwili wynosi około +6oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +12oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 756 – 754 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 69 – 44%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.38, zaś zmierzch około godz.: 19.58.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.13 zajdzie natomiast o godz. 18.25 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 12 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 48 minut. Dzisiejszy dzień jest już 5 godziny i 10 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 2 godziny i 24 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 5 kwiecień jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny, 10 minut i 6 sekund i dłuższy od najkrótszego o 5 godziny, 9 minut i 59 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Abel, Anastazja, Bazyli, Modest, Olimpia, Tytus i Wiktoryn. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet.

Motto dnia: ,,W miłości od pierwszego wejrzenia najdziwniejsze jest to, że często zdarza się ludziom, którzy widywali się codziennie od lat…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Najlepsza jesień tego nie zrodzi, czego wiosna nie zasiała”.

Nie macie Państwo wrażenia, że bieżący tydzień minął nam w jakimś zawrotnym tempie? Toć to dopiero mieliśmy koniec marca, a teraz mamy już piąty dzień miesiąca i niedzielę. Jak więc widzimy miesiąc kwiecień ,,rozkręca” się coraz szybciej. Skoro tak jest, to już niedługo wkroczymy w ponoć najpiękniejszy miesiąc roku – maj. Mamy świadomość tego, że każdy z nas może darzyć sympatią inny ulubiony przez siebie miesiąc, nie mniej jednak trzeba się zgodzić z ty, że maj ma swój urok. To wszystko czeka nas już za niewiele ponad 3 tygodnie. Wcześniej jednak dane nam będzie przeżyć Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Tyle tylko, że równie szybko minie, co miniony czas. Postarajmy się więc bardzo, aby ten piękny miesiąc wykorzystać w takim stopniu jak się tylko da. Z pożytkiem dla naszego zdrowia – tego fizycznego i psychicznego. Wszystko co w bieżącym okresie robimy niech ma wymiar rygoru kwarantanny narodowej.

Pamiętajmy jednak o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.

Redakcja