wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » PILNE!!! Dyrektor rudzkiej podstawówki zawiesił zajęcia stacjonarne w szkole.

PILNE!!! Dyrektor rudzkiej podstawówki zawiesił zajęcia stacjonarne w szkole.

KOMUNIKAT: W związku z zgłoszeniami przypadków dotyczącymi zachorowań na COVID wśród nauczycieli, rodziców uczniów oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach, a także ze względu na dużą absencją wśród nauczycieli i uczniów zawieszam zajęcia stacjonarne w szkole z dniem 21 października br.

Na razie oczekuję jeszcze na zgodę na zawieszenie zajęć przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Raciborzu. Póki co dni wolne będą wynikały z tzw. puli dyrektorskiej, w ramach której dyrektor szkoły może zarządzić do 8 dni dodatkowo wolnych w ciągu roku szkolnego (w kalendarzu roku szkolnego mamy zaplanowane tylko 3 dni). Na chwilę obecną zawieszenie zajęć obowiązuje do końca tygodnia czyli do piątku 23 października. Informacje o kolejnych decyzjach będą udostępniane rodzicom na bieżąco poprzez dziennik elektroniczny, stronę internetową szkoły oraz gminy (facebook). Za wszelkie niedogodności związane z podjętą decyzją z góry przepraszam, ale została ona podjęta w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo zarówno uczniów jak i nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły. Przedszkole będzie funkcjonować normalnie. Na chwilę obecną nie ma żadnych przesłanek, aby podejrzewać, iż personel przedszkola może również zostać objęty obostrzeniami lub wystąpiło jakiekolwiek inne niebezpieczeństwo w zakresie normalnego funkcjonowania przedszkola. Stołówka dla dzieci przedszkolnych będzie funkcjonować normalnie. Autobus szkolny również będzie dowoził dzieci do przedszkola zgodnie z planem.

Świetlica szkolna będzie czynna normalnie. Proszę o przysłanie dzieci bez objawów chorobowych. Ponadto proszę, jeśli to możliwe, o zgłoszenie poprzez mobidziennik (lub telefonicznie 605 283 758) udziału dziecka w zajęciach na świetlicy z podaniem godzin przysłania i odebrania dziecka. Proszę o informację tylko w przypadku, jeśli zamierzają Państwo wysłać dziecko na świetlicę.

Adrian Plura – dyretkor szkoły.

Redakcja