piątek , 12 lipiec 2024
Home » Aktualności » Za nami bardzo zimna noc. Dzień jednak będzie piękny.

Za nami bardzo zimna noc. Dzień jednak będzie piękny.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc wrzesień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 9 291!!! Aktualne statystyki ( wtorek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 192 539  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 3 721 osób! Przybyło: 107 zmarłych. Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 20 października br. – w 28 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 294 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 72 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 28 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Szybkimi krokami minęła nam poniedziałek. Poniedziałek był pod względem pogody dniem poprawnym – od samego rana po noc. Jednak dzisiejszy poranek był bardzo chłodny. Temperatura wynosiła zaledwie +2oC. O wiele lepiej pogoda wygląda dzisiaj z samego rana – na niebie króluje tylko słońce. Widać więc, że czeka nas piękny i słoneczny dzionek. Taka pogoda gwarantuje nam, że będziemy mogli nieco więcej czasu spędzić na łonie natury. Zachęcamy mocno do bycia dzisiaj na dworze i zażywania uroków jesiennego dnia – odpoczywając a nawet nic nie robiąc. Patrząc na to co mówią meteorolodzy, musimy brać pod uwagę, że pięknych dni w tym roku może być już niewiele. Dobra pogoda wytrzyma do przyszłego weekendu. Natomiast na okres świąteczny przepowiadacze pogody mają dla nas obiecujące wiadomości. Pozostaje więc tylko mieć nadzieję, że meteorolodzy się nie mylą.

Przypominamy, że już za 10 dni mamy Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, najwyższa więc pora by rozpocząć przygotowania do tego wydarzenia. Nigdy nie mamy bowiem pewności, że pogoda nie popsuje nam się dokumentnie i nie utrudni naszych przygotowań. A raczej tak właśnie może się stać. Idąc naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników, już niebawem przedstawimy szczegółową prognozę długoterminową która obejmie wspomniany okres świąteczny.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +14oC, w tej chwili wynosi około +10oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +14oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 751 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 78 – 60%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.44, zaś zmierzch około godz.: 18.186

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.17 zajdzie natomiast o godz. 17.45 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 28 minut. Noc będzie więc miała 13 godzin i 32 minuty. Dzisiejszy dzień jest 2 godziny i 23 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 3 godziny i 4 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

20 październik jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin, 57 minut i 25 sekund i dłuższy od najkrótszego o 2 godziny, 22  minuty i 40 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Apollo, Irena, Jan i Kanty. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Licz swoje życie liczbą  uśmiechów, nie łez”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Rdza trawi żelazo, troska człowieka”.

Patrząc za poranne okno trudno nie być radosnym. Dzień jest bardzo piękny. Przyznają Państwo, że przy takiej pogodzie życie wygląda radośnie. Jednak kiedy nadejdą chłodne i mokre dni będziemy musieli się z tym pogodzić, bowiem Matka Natura nie jest w stanie sprawić, by 365 dni w roku było pięknych i słonecznych. Ale my doskonale to rozumiemy, bo aby świat poprawnie funkcjonował, pomiędzy zjawiskami atmosferycznymi musi być wzajemna równowaga. A wtedy my możemy z otaczającym nas światem żyć w pełni harmonii. I o to chodzi. Życie jest piękne, pomimo, że dzień może być mroczny a nawet deszczowy. Zapewniamy – warto jednak żyć.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego wtorku.

Redakcja