wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Koronawirus pochłania nasze życie w coraz większym stopniu.

Koronawirus pochłania nasze życie w coraz większym stopniu.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc wrzesień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 10 040!!! Aktualne statystyki ( środa rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 202 579  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 3 851 osób! Przybyło: 130 zmarłych. Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Tak jak zapowiadaliśmy, na dworze mamy słoneczny i piękny dzionek. Kolejny piękny jesienny dzień. Podobnie ma być do końca bieżącego tygodnia. A potem? A potem zobaczymy. Wstępne prognozy nie zwiastują nic dobrego. Pamiętajmy jednak, ze prognozy pogody są tylko prognozami i wystarczy jeden silniejszy podmuch wiatru i wszystko co było planowane i zapowiadane się odmienia. Może i tym razem tak będzie, więc póki co cieszmy się tym co mamy.

Przypominamy, że już za 10 dni mamy Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, najwyższa więc pora by rozpocząć przygotowania do tego wydarzenia. Nigdy nie mamy bowiem pewności, że pogoda nie popsuje nam się dokumentnie i nie utrudni naszych przygotowań. A raczej tak właśnie może się stać. Idąc naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników, już niebawem przedstawimy szczegółową prognozę długoterminową która obejmie wspomniany okres świąteczny. I zasadnicza prośba – we wszystkich tych działaniach przedświątecznych weźmy pod uwagę rosnące zagrożenie ze strony koronawirusa. Nie znamy bowiem dnia i godziny kiedy …..?

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 21 października br. – w 29 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 295 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 71 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 29 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +14oC, w tej chwili wynosi około +10oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +14oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 747 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 6 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 68 – 65%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.46, zaś zmierzch około godz.: 18.14

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.19 zajdzie natomiast o godz. 17.43 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 24 minuty. Noc będzie więc miała 13 godzin i 36 minut. Dzisiejszy dzień jest 2 godziny i 19 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 3 godziny i 12 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

21 październik jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin, 1 minutę i 0 sekund i dłuższy od najkrótszego o 2 godziny, 19 minut  i 5 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bernard, Biernat, Celina, Dobromił, Elżbieta, Hilary, Klementyna, Pelagia i Urszula. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Chętnie drugich upominamy, a sami upomnień niechętnie słuchamy”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Małe dzieci, mały kłopot; duże dzieci, duży kłopot”.

Póki co, poniedziałek i wtorek pod względem pogody były dla nas budujące i miejmy nadzieję, że te dni dają wzór każdemu kolejnemu dniowi jak ma wyglądać.

Pamiętajmy, że wielu z nas, jeśli nie wszyscy znajduje się w wirze codziennych przedzimowych obowiązków. Tak to już bywa w dzisiejszych czasach, że praca i inne nasze obowiązki pochłaniają nas bez reszty. A przecież po pracy na wielu z nas czekają znaczne kolejne obowiązki domowe. Pamiętajmy jednak, by w takim rytmie nie minęło nam całe nasze życie, wszakże nie dla pracy tylko żyjemy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej jesiennej środy.

Redakcja