czwartek , 11 lipiec 2024
Home » Aktualności » Ostatni normalny weekend tego roku stoi przed nami. Adwent nadchodzi.

Ostatni normalny weekend tego roku stoi przed nami. Adwent nadchodzi.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 27 dzień miesiąca listopada. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 17 060!!! Aktualne statystyki ( piątek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 958 416  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 16 147 osób! Przybyło: 579 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Witamy wszystkich naszych czytelników w piątek w ostatnim ,,normalnym” tygodniu roku. Po tym tygodniu – już w najbliższą niedzielę rozpoczniemy bowiem Adwent. W tym roku z 4 niedzielami adwentowymi. Pomimo tego, że tegoroczny Adwent jest ,,długi” ( niemal pełne 4 tygodnie ) to widzimy jak niewiele czasu dzieli nas od Świąt Bożego Narodzenia. Obiecująca to perspektywa, zwłaszcza jeżeli również w naszej świadomości jest to, że od najbliższej niedzieli rozpoczniemy ostatni miesiąc tego roku – grudzień. A skoro tak jest, to najwyższa pora szykować się do Adwentu a potem do świąt. Już dzisiaj mamy dla naszych czytelników zaproszenie na cykl 4 niedziel adwentowych na Jarmarku Adwentowym w rudzkim Opactwie. Jak już na naszych łamach pisaliśmy – jarmark się odbędzie, ale przebiegnie on w zaostrzonym rygorze związanym z koronawirusem. O szczegółach napiszemy o tej kwestii w innym miejscu naszego serwisu. A za oknem mamy pochmurny i chłodny jesienny dzień. Starajmy się jednak, aby aura z bieżących dni, jakakolwiek by ona nie była, by nie zdołała popsuć nam klimatu nadchodzącego czasu. Tak by nadchodzące dni były radosne, rodzinne – tak by w sposób właściwy przygotować się do Adwentu a potem go przeżyć. Radosnego oczekiwania życzymy wszystkim naszym czytelnikom. 

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 27 listopada br. – w 66 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 332 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 34 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 66 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +4oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +3oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 79 – 78%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.41, zaś zmierzch około godz.: 16.25.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.19 zajdzie natomiast o godz. 15.49 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 30 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 30 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 25 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 0 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

27 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 53 minut i 34 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 25 minut  i 31 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Wirgiliusz, Zygfryd, Gustaw, Dominik, Damazy, Zygfryda, Oda, Walery i Maksymilian. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Kto prawdziwie kocha, ten nie troszczy się o nagrodę za swą miłość, lecz tylko o to, by kochać coraz lepiej”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kiedy w świętą Katarzynę (25 listopada) lód nie stanie, to gotuj sanie”.

Taki mamy okres w roku, że zaczyna nam brakować słońca. Musimy więc pod tym względem wykorzystać każdą nadarzającą się okazję. Jeśli więc takowa się pojawi, korzystajmy z niej. Jak się jednak wydaje, pogoda popadła w jesienny dołek. Według meteorologów już niedługo aura przechyli się zdecydowanie w kierunku warunków zimowych. A my mamy nadzieję na to, że pogoda będzie ,,zdrowa”, tak by przerwana została fala zachorowań dzieci i nas dorosłych na choroby przeziębieniowe i wirusowe okresu jesienno-zimowego.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłej, radosnego oraz zdrowego jesiennego piątku.

Redakcja