sobota , 20 sierpień 2022
Home » Aktualności » Obejrzyj czarującą opowieść o naszym świecie.

Obejrzyj czarującą opowieść o naszym świecie.

Portal https://vod.pl/ w 2015 r. opublikował film francusko-niemiecki o oryginalnej nazwie ,,Les saisons”, w tłumaczeniu ,,Królestwo”. Jest filmem najogólniej mówiąc familijnym. Reżyserował go Jacques Perrin Jacques Cluzaud. Film trwa 92 minuty, ale zaręczamy, że warto go obejrzeć zwłaszcza w dobie narodowej kwarantanny. Jesteśmy przekonani, że film zadowoli największych koneserów.

“Królestwo” to rewelacyjne, majestatyczne dzieło twórców, którzy oczarowali świat filmami przyrodniczymi “Mikrokosmos” i “Makrokosmos”. Tym razem autorzy skupiają się na życiu puszczy, a jedną z głównych ról gra tu Puszcza Białowieska!

Wiele tysięcy lat temu cała Europa pokryta była bezkresnym lasem, w którym władze dzierżyły żubry, lisy, wilki, łosie i jelenie. Prapuszcza, wraz z rozwojem cywilizacji ludzkiej kurczyła się. Wycinane i wypalane lasy, ustępowały miejsca polom i ludzkim siedliskom. Wraz ze zmniejszającą się powierzchnią lasów ginęły dzikie zwierzęta, te które mogły, starały zaszyć się jak najgłębiej między drzewami. Jednym z ostatnich miejsc, w których puszcza przetrwała w miarę nienaruszonym stanie, jest Polska.

“Królestwo” to wspaniałe kino przyrodnicze, pełne zapierających dech w piersiach ujęć zwierząt i obrazów dzikiej natury. Dzięki filmowi przeżyjecie niesamowitą przygodę, dowiecie się też wiele na temat jednego z największych przyrodniczych skarbów Europy – Puszczy Białowieskiej.

Zachęcamy do obejrzenia tego filmu i zachęcenia do zrobienia tego samego przez naszych bliskich i znajomych. Zaręczamy, ze warto.

*** Film: 

https://vod.pl/filmy/krolestwo-online-caly-film/8sr5zt1#0

Redakcja