środa , 1 luty 2023
Home » Aktualności » No i mamy kolejny piątek.

No i mamy kolejny piątek.

Przeżywamy przedostatni pełny tydzień sierpnia, kolejny będzie miał już tylko 6 dni i wejdziemy w wrzesień. Najważniejsze jednak jest to, że  dokładnie za miesiąc żegnać będziemy tegoroczne Lato i powitamy Jesień. Trudno dać temu wiarę, ale takie są czasowe realia. Ten czekający nas okres minie bardzo szybko, bowiem na widocznym horyzoncie mamy – koniec wakacji i początek roku szkolnego, następnie przeżywać będziemy ,,sezon” dożynkowy, no i w 3 dekadzie września powitamy miejmy nadzieję złotą polską Jesień. Widzimy więc niemal w sposób ,,brutalny” jak szybko mija czas. Dobrze byłoby, gdyby każdy z nas zdawał sobie sprawę z tego, że upływający czas mija bezpowrotnie. Ta świadomość powinna zmusić nas do tego, by każdą chwilę naszego życia spędzać bardzo efektywnie i z pożytkiem. Za oknem mamy pogodny i bardzo ciepły dzionek. Piątek ma być dniem pogodnym i umiarkowanie ciepły. Jednak w sobotę, niedzielę i kilka kolejnych dni mocno przygrzeje. W cieniu temperatura odczuwalna sięgnie nawet + 32oC!!! Przygotujmy się do tej kilkudniówki, tak by przeżyć ją jak najefektywniej.

piatek 2Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 23 sierpnia br. – w 63 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 235 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 130 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 63 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +10oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +23oC, w tej chwili wynosi około +18oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +25oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 78 – 51%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.12, zaś zmierzch około godz.: 20.24.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.47 zajdzie natomiast o godz. 19.51 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 4 minuty. Noc będzie więc miała 9 godzin i 56 minut. Dzisiejszy dzień jest 5 godzin i 59 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 4 godziny i 11 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

23 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny, 21 minut i 37 sekund i dłuższy od najkrótszego o 5 godzin, 58 minut i 28 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Filip, Róża, Walerian, Laurenty, Apolinary, Piotr i Klaudiusz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Być wpływowym to jak być damą – jeśli musisz mówić ludziom, że nią jesteś, to znaczy, że nią nie jesteś”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Chromy cierpliwy dalej zajdzie niż zdrowy leniwy”.

Mamy bardzo pogodny letni dzionek.  W prognozach pogody widać, że w najbliższych kilku dniach temperatura poszybuje w górę. A my możemy nadal wakacyjnie odpoczywać, albo wręcz leniuchować, chociaż mamy świadomość tego, że wielu z nas pracuje i ten fakt będzie determinował zajęcia tych osób. Po tym okresie jednak wszystko powróci do dzisiejszej normalności.  A dzisiaj pozostaje nam wiec życzyć – miłego dnia!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.

Redakcja