piątek , 23 luty 2024
Home » Aktualności » Czwartek wskazuje nam, że nadchodzi kolejny sierpniowy weekend ( przedostatni ).

Czwartek wskazuje nam, że nadchodzi kolejny sierpniowy weekend ( przedostatni ).

3 robocze ni bieżącego tygodnia są już za nami, możemy więc powiedzieć, że tydzień leci nam już z górki. Przeżywamy więc czwartek. Od samego rana jest ona dniem pogodnym, z rana stosunkowo chłodnym, ale w trakcie dnia ma być cieplej. A już na pewno od jutra do poniedziałku będzie gorąco. Mamy sierpień, ale za sprawą ,,porażających” i dosyć długo trwających upałów matka natura wygląda niczym zaczynałaby się jesień. Chociaż i tak w okresie ostatnich tygodni ziemia otrzymała kilkakrotnie dosyć znaczny zastrzyk w postaci wody deszczowej. Do tego stopnia, że wysuszona trawa na powrót odzyskuje życie i zielony koler.  A jednak nadal trwa lato i będzie jeszcze trwało niespełna miesiąc. Przynajmniej w kalendarzu. My jednak musimy już powoli przywyknąć do jesiennych klimatów dnia codziennego.  Noce i poranki maja prawo być już chłodne, aczkolwiek do końca lata pozostał nam jeszcze niemal miesiąc. Starajmy się więc wykorzystać ten czas nade efektywnie i efektownie. O’key wakacje się kończą i wielu z nas powraca do szkoły. Lato jednak będzie trwało kolejne tygodnie. Nie zależy nam na upale, ale umiarkowanie ciepło to i może być. Tego państwu i sobie życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 22 sierpnia br. – w 62 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 234 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 131 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 62 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +23oC, w tej chwili wynosi około +18oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +25oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 80 – 73%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.11, zaś zmierzch około godz.: 20.26.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.46 zajdzie natomiast o godz. 19.53 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 7 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 53 minuty. Dzisiejszy dzień jest 6 godzin i 2 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 4 godziny i 14 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

22 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny, 18 minut i 6 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 1 minut i 59 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Fabrycjan, Tymoteusz, Teonas, Fabrycy, Dalegor, Hipolit, Namysław, Maria, Zygfryd, Zygfryda, Cezary, Agatonik, Teona. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Śmiać się często i serdecznie, zdobyć szacunek ludzi inteligentnych i sympatię dzieci – to znaczy odnieść sukces”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,O umarłych albo dobrze, albo wcale nie mówić”.

Przez ostatnie dni trochę nas ochłodziło, ale już od dzisiaj, najdalej od jutra temperatura z całą pewnością poszybuje w górę. I to dosyć znacznie. Nawet do +32-33oC! Czy to będzie już ostatni akord gorącego lata?

Oj chyba nie, jeszcze bowiem we wrześniu, niejako na pożegnanie lata słupki termometrów mogą powędrować lekko w górę i się ociepli, miejmy jednak nadzieję, że do znośnych i umiarkowanych poziomów. Matka natura robi chyba tak, by z godnością pożegnać tegoroczne wakacje. Wakacje na które nasza młodzież i dzieci nie mogą w tym roku narzekać. No chyba tylko na to, że długimi okresami było nie do zniesienia ze względu na duże upały i duchotę. Ale generalnie sprawę ujmując – zawsze mogło być gorzej. I tym się pocieszajmy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.

Redakcja