piątek , 12 lipiec 2024
Home » Aktualności » ,,Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi i Jego zbawczej władzy! On nadchodzi!” – Jan Paweł II.

,,Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi i Jego zbawczej władzy! On nadchodzi!” – Jan Paweł II.

Przeżywamy końcówkę II tygodnia Adwentu AD 2018. Co ten fakt oznacza, każdy z nas wie doskonale. To tyle, że tak doprawdy do świąt pozostało nam niewiele ponad 1 tydzień. Trywialne więc będzie stwierdzenie, że okres ten jest ostatnią prostą prowadzącą do Świąt Bożego Narodzenia 2018. A tak w ogóle mamy sobotę, a więc przed nami jest przedostatni przedświąteczny weekend i III niedziela Adwentu. Przyszły tydzień traktujemy już bowiem niemal świątecznie – bowiem w tym roku w IV niedziela adwentu przypada w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia. Coraz bardziej pewne jest to, że Boże Narodzenie możemy spędzić w scenerii lekko zimowej. Możemy to skwitować tylko jednym właściwym słowem. OBY! A od świąt dzieli nas zaledwie 5 roboczych dni. Przyznają Państwo, że to już doprawdy niewiele. Za niedługo trzeba się będzie wziąć za ….. gotowanie i ,,rychtowanie” stołu. Przed nami staje więc przeuroczy okres roku.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 15 grudnia br. w 84 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 349 dniem roku, do jego końca pozostało więc 16 dni.

Przeżywamy 84 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia podniesie się zaledwie do około 0oC, w tej chwili wynosi około -1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -4oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 751 – 750 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 78%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.00, zaś zmierzch około godz.: 16.22.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.39 zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 5 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 55 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 minutę. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 7 godziny i 50 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 15 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 18 minut, 16 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 1 minutę i 18 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Cecylia, Walerian, Mścigniew, Wolimir i Drogosława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Jak w zimie piecze, to latem ciecze”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi i Jego zbawczej władzy!” – Jan Paweł II.

Jesień się kończy. Zima jest więc tuż, tuż. Póki jednak co na dworze widać jej namiastkę. A jaka będzie świąteczna pogoda, dzisiaj trudno jest dokładnie wyrokować, póki co meteorolodzy spierają się o to, czy będzie namiastka zimy, czy też będzie bardziej jesiennie niż zimowo. W każdym bądź razie na zimę jest nadal szansa. No to czekamy na ostateczne uzgodnione stanowisko wszystkich ,,przepowiadaczy” pogody. A potem na ruchy Niebios. Ale nie ukrywamy, że informacja ta jest jedną z bardziej kluczowych w temacie świątecznym. Według naszej wizji i doświadczeń – święta będą raczej z lekkim mrozem i raczej z małym śniegiem. Będą jednak pełne radości, zdrowe i szczęśliwe. I tego się trzymajmy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja