poniedziałek , 15 lipiec 2024
Home » Aktualności » Meldunek z placu budowy mostu na rzece Ruda w Rudach.

Meldunek z placu budowy mostu na rzece Ruda w Rudach.

Tak jak zapowiadaliśmy, w ostatnich dniach mocno ruszyły prace przy budowie nowego mostu na rzece Ruda w Rudach. Po przekazaniu firmie Nowak-Mosty placu budowy na pierwszy ogień do pracy weszli miernicy i geodeci. Wszystko po to, by dokładnie wytyczyć wszystkie parametry placu budowy i nowego obiektu. Kolejne prace związane były z wykonaniem niezbędnej wycinki drzew i roślinności w miejsce pod inwestycję. W tym miejscu pamiętajmy, że mówiąc o inwestycji na myśli mamy budowę mostu tymczasowego ( potrzebny na czas budowy nowego mostu ), oraz mostu zasadniczego który powstanie w miejsce wyburzonego ,,staruszka”.

Stąd też w ostatnich dniach w ruch poszły piły i sprzęt do uprzątnięcia wszystkiego co zostało ścięte.

Kolejnym etapem prac jest przygotowanie przyczółków mostu tymczasowego, najazdu i zjazdu na ten most oraz jego konstrukcji nośnej. Te prace trwają od poniedziałku i trwają nadal.

Przebudowana została również sieć telefoniczna przebiegająca w obszarze budowy oraz sygnalizacja świetlna kierująca wahadłowo ruchem drogowym. W zakresie tego ruchu przewidujemy jednak występowanie trudności w płynnym i szybkim przemieszczaniu się samochodów w tym obszarze.

Ruch pieszych odbywa się bez zmian za sprawą kładki.

W związku z tymi pracami w rejonie prowadzonych prac pojawiło się wiele sprzętu ( pojazdów ) specjalistycznego. Powoli więc tworzy się baza dla sprzętu wykorzystywanego w prowadzonych pracach.

Nieopodal obiektu stanęły również kontenery dla osób kierujących i zarządzających pracami, oraz kontenery dla pracowników budowy. Cały obiekt będzie również mocno monitorowany pod kątem ewentualnych możliwych kradzieży.  

Przestrzegamy więc wszystkich przed nieupoważnionych wchodzeniu na teren budowy. Każdy tego typu przypadek spotka się z ostra reakcją ze strony wykonawcy i policji która również będzie obiekt monitorować.

Wszystkich mieszkańców którzy przemieszczają się w tym obszarze prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Nikt niepożądany nie powinien również wchodzić na plac budowy. A osoby które chcą popatrzeć na przebieg prac prosimy by czynić to bezpiecznie z oddali lub z kładki.

O wszelkim możliwych – chwilowych utrudnieniach będziemy informowali na bieżąco.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z placu budowy.   Redakcja