wtorek , 21 maj 2024
Home » Aktualności » Na rudzkim cmentarzu pożegnaliśmy Śp. Henryka Machnika. Niech spoczywa w Pokoju!

Na rudzkim cmentarzu pożegnaliśmy Śp. Henryka Machnika. Niech spoczywa w Pokoju!

W piątek w Rudach odbył się pogrzeb Śp. Henryka Machnika, sołtysa Jankowic. O godz. 11.00 w Bazylice Mniejszej pw. WNMP w Rudach rozpoczęła się Msza św. pogrzebowa w intencji tragicznie zmarłego. Wcześniej o godz. 10.00 w kaplicy cmentarnej nastąpiło ostatnie pożegnanie ze zmarłym nad trumną, zaś o godz. 10.30 w Bazylice różaniec w intencji zmarłego. Na uroczystościach pogrzebowych tłumnie zgromadzili się rodzina, przyjaciele i znajomi a także przedstawiciele lokalnych organizacji i stowarzyszeń. Na pogrzeb przybyły również delegacje miejscowości o nazwie Jankowice zaprzyjaźnione z Jankowicami Rudzkimi. Najliczniejszą grupę uczestników pogrzebu stanowili jednak mieszkańcy Jankowic oraz samorządowcy z terenu naszej Gminy i z poza niej.

Ceremonia złożenia do grobu zmarłego odbyła się na rudzkim cmentarzu parafialnym.

Msza św. odbyła się pod przewodnictwem księdza proboszcza Sebastiana Śliwińskiego. Kazanie wygłosił były wikary naszej parafii ks. Marcin Kutek. Mszę celebrowało pięciu księży. W imieniu samorządowców głos zabrał burmistrz gminy.

*** Zdjęcia pogrzebowe:

https://www.naszraciborz.pl/site/zdjecie/1-aktualnosci/0-/68280-rodzina–przyjaciele-i-znajomi-zegnali-dzis-w-rudach-sp–henryka-machnika–soltysa-jankowic-/29580.html

Redakcja