sobota , 24 luty 2024
Home » Aktualności » Na nieodległym horyzoncie widać już koniec kanikuły. Witamy w czwartkowe, letnie dopołudnie.

Na nieodległym horyzoncie widać już koniec kanikuły. Witamy w czwartkowe, letnie dopołudnie.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc sierpień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. W kolejnym dniu mamy bardzo dużo wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 767. Aktualne statystyki ( czwartek rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 59 378 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 1 925 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Pomimo luzowania obowiązujących rygorów,  nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Szybkimi krokami dobiegają końca tegoroczne wakacje, co niektórzy mogą więc popadać w lekkiego stresa. Czy każdy z nas zdołał już skutecznie i efektywnie wypocząć? Mamy nadzieję, że tak. Jeśli jest inaczej, to czym prędzej zróbmy coś, by tak właśnie się stało. Pozostało nam dokładnie 12 dni, a po nich wracamy do szkoły. Tymczasem mija kolejny sierpniowy tydzień. Tak doprawdy to przedostatni. Zgodnie z zapowiedziami meteorologów – po chłodnej i deszczowej środzie czwartek będzie bardzo ciepłym dniem. Ma być nawet cieplej niż było to kilka dni temu. Planując więc dzisiejszy dzień weźmy pod uwagę stawiane prognozy. O spacer i przebywanie na dworze raczej będzie trudno, może więc wybrać się do rodziny, lub przyjaciół. Albo po prostu zaszyć się w domowym zagajniku i odpoczywać. Są wakacje, pogoda jest bardzo ciężka, więc tym bardziej powinniśmy zredukować poziom intensywności naszego życia w takich warunkach. Wbrew temu wszystkiemu mamy jednak wiarę, że dzisiejszy dzionek będzie spokojny i bardzo radosny.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 20 sierpnia br. w 60 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 233 dniem roku, do jego końca pozostały więc 133 dni.

Przeżywamy 60 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +16oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +29oC, w tej chwili wynosi  około +24oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +30oC!!! Od samego rana dzień jest pogodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 50%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.09, zaś zmierzch około godz.: 20.29.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.44 zajdzie natomiast o godz. 19.55 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 11 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 49 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 6 godzin i 6 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już jednak krótszy o 2 godzinę i 11 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 20 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny i 13 minut, 45 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 6 minut i 20 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabin, Sara, Jan i Samuela. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Apetyt rośnie w miarę jedzenia – im więcej masz, tym więcej chcesz mieć”.

Zakończyliśmy kolejny wakacyjny tydzień. Jakby nie patrzeć, pozostały jeszcze 2 tygodnie wakacji. Wyraźnie więc letnia kanikuła zmierza ku końcowi. Mamy nadzieję, że większość z nas zdążyła już wypocząć tak, że mamy dosyć sił, aby wejść w nowy zbliżający się rok szkolny. 2 ostatnie tygodnie są jednak wystarczająco długim okresem czasu, aby nadrobić zaległości w zakresie efektywnego wypoczynku. Będziemy to powtarzać do znudzenia – wakacje bowiem naprawdę się kończą. Ważne jest również to, że od kolejnej soboty ochłodzi się w sposób znaczny.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego, z umiarkowaną temperaturą czwartku.    Redakcja