środa , 10 lipiec 2024
Home » Aktualności » ,,Mroźny grudzień, wiele śniegu, żyzny roczek będzie w biegu”. Witamy w 3 dniu adwentu.

,,Mroźny grudzień, wiele śniegu, żyzny roczek będzie w biegu”. Witamy w 3 dniu adwentu.

Witamy wszystkich naszych czytelników we wtorek, w trzecim dniu tegorocznego adwentu. Jakby na to nie patrzeć mamy już za sobą pierwszy adwentowy weekend ( dokładnie rzecz ujmując – niedzielę adwentową ). W naszej świadomości jest to, że od minionej niedzieli rozpoczęliśmy ostatni miesiąc tego roku – grudzień. A skoro I niedziela adwentowa jest również za nami,  to najwyższa pora powoli szykować się do świąt. Mamy wtorek i tradycyjnie już od wczoraj od godz. 7.00 rano w rudzkim kościele rozpoczęliśmy udział w mszach św. roratnich. Postarajmy się uczestniczyć w nich tyle ile się da, bowiem stanowią one ,,kręgosłup” czasu oczekiwania na Boże Narodzenie. Radosnego oczekiwania życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

Pamiętajmy również o tym, że jutro mamy Barbórkę. Jak więc widzimy początek tegorocznego Adwentu będzie dla nas niezmiernie bogaty i atrakcyjny.

A tak w ogóle przypominamy naszym czytelnikom uwagę na to, że oto 1 grudnia br. rozpoczęła się w naszej strefie klimatycznej meteorologiczna zima.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 3 grudnia br. w 72 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 337 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 28 dni.

Przeżywamy 72 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +3oC, w tej chwili wynosi  około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -1oC. Dzień jest słoneczny, lekko pochmurny i chłodny. Ciśnienie atmosferyczne idzie w górę i wynosić będzie w granicach 752 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 92 – 75%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.48, zaś zmierzch około godz.: 16.23.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.26 zajdzie natomiast o godz. 15.46 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 20 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 40 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin i 16 minut. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 7 godzin i 20 minut. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 3 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 3 minuty, 44 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 16 minut i 21 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Lucjusz, Franciszek, Kryspin i Ksawery. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Cisza – stajesz się lepszy przez to, co słyszysz”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Mroźny grudzień, wiele śniegu, żyzny roczek będzie w biegu”.

Tak na dobrą sprawę, do świąt mamy jeszcze niespełna 14 dni roboczych. Trudno temu dać wiarę, ale taka jest prawda. Od dawna mówiliśmy, że im bliżej świąt, tym czas będzie nam upływał szybciej. Jutro mamy Barbórkę, potem Św. Mikołaja i dalej ostatnia prosta do świąt. Nie zapominajmy o tym, że równolegle z Adwentem będą trwały roraty. To jeden z podstawowych i ważnych elementów Adwentu. W miarę możliwości powinniśmy więc w nich uczestniczyć. Niech nasze uczestnictwo w porannych roratach stanie się naszym zwyczajem.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.    Redakcja