niedziela , 5 luty 2023
Home » Aktualności » Mamy 11 latek. Witamy w sobotnie dopołudnie. Czeka nas trudny dzień i jeszcze trudniejsza noc.

Mamy 11 latek. Witamy w sobotnie dopołudnie. Czeka nas trudny dzień i jeszcze trudniejsza noc.

Przeżywamy 29 dzień 2022 r. Przed nami niemal cały rok kolejny. Snując oczekiwania na ten okres bezpiecznie jest powiedzieć – oby ten kolejny rok nie był gorszy od tego który minął.

Sobota jest 39 dniem kalendarzowej Zimy. Za oknem w dalszym ciągu mamy odwilż, w stosunku do ostatnich dni ociepliło się na tyle, że zalegający śnieg szybko znikł.  Znikł już całkowicie. Patrząc w prognozy pogody widzimy, że możemy się spodziewać wyraźnego  i dłuższego ocieplenia. Póki co meteorolodzy zapowiadają pogodową degrengoladę z potężnymi wichurami. Zacznie się już dzisiaj i wszystko potrwa aż do poniedziałku. Najgorzej ma wiać z soboty na niedzielę. Dzisiaj w przeciągu całego dnia ma wiać już dosyć mocno. Miejmy się na baczności. Zwracamy również uwagę na to, że dzisiejszy dzień jest 1 godzinę, 8 minut i 25 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dnia zaczęło wymiernie przybywać.

*** W zakresie czystości powietrza w naszym rejonie ( Rudy ) dzisiaj mamy stosunkowo czyste powietrze – https://airly.org/map/pl/#50.19102,18.44690,z14

Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio na powrót osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie i zmuszonych do leczenia w szpitalu. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka zima a po niej wiosna. W kolejnym dniu trwania pandemii mamy – 51 695!!! wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa. Aktualne statystyki ( sobota rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 4 804 390  dotychczas potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 105 138 osób! Przybyło: 231 zmarłych!!! ( są to dane za piątek ).

W coraz więcej krajach pojawia się nowa mutacja koronawirusa – Omikron. Od samego początku budzi on wielkie zaniepokojenie. Wykryto w nim 50 mutacji!!! Już teraz jest opisywany w mediach jako “prawdopodobnie najgorszy zidentyfikowany dotychczas wariant”.

Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce i na świecie nadal i to ze zdwojoną siłą. Trwa V fala zachorowań, nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc nadal stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet okresowo wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Na myśli mamy poddanie się szczepieniu przeciwko Covid. Z całą pewnością nie zaszkodzi również dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami. Piętnujmy również łamanie powyższych obostrzeń i nakazów.

*** No i przeżywamy 11-tą rocznicy istnienia naszego portalu. Co trzeba powiedzieć w takim okresie? Ano to, że są rzeczy które warto jest robić. Dlaczego? Bowiem spotykają się z wdzięcznością wielu osób. W naszym przypadku wdzięcznością naszych czytelników. Owa wdzięczność okazywana jest poprzez nadesłane do nas kartki z życzeniami, SMS-y, maile i telefony, które mają całej naszej redakcji ,,osłodzić” trudne redakcyjne życie. Dzięki za wszystko! Dzięki za ciepłe, budujące słowa. Wszystko to pokazuje jak bardzo trafnym pomysłem było uruchomienie i funkcjonowanie lokalnego portalu. I trwanie przy nim przez 11 lat. Potwierdza to również ilość codziennych odsłon naszej strony. To wszystko  musi nas zobowiązywać do dalszego działania. Oby tylko zdrowie pozwoliło. Raz jeszcze dzięki za wszystko. W bieżących dniach świętujemy, ale równolegle pędzimy dalej. Żeby tylko zdrowie dopisywało.

*** Dni mamy krótkie ( ale już coraz dłuższe ), wieczory i noce długie. Wszystko to sprzyja temu, że czas ,,umyka” jak gdyby szybciej. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – bo mamy za dużo spraw które ogarnia każdy ,,zakątek” naszego życia. Również szybkimi krokami biegnie miesiąc styczeń. Widzimy więc w jak szybkim tempie wchodzimy w 2022 rok.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 29 stycznia br. – w 39 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 29 dniem roku, a do jego końca pozostało 338 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -4oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +3oC, w tej chwili wynosi około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -1oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 752 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę  4 – 10 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 76%, prawdopodobieństwo opadów 80%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.47, zaś zmierzch około godz.: 17.10.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.23 zajdzie natomiast o godz. 16.34 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin, 11 minut i 54 sekundy. Noc będzie więc miała 14 godzin, 49 minut i 6 sekund. Dzisiejszy dzień jest 1 godzinę i 8 minut i 25 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 5 godzin i 42 minuty i 21 sekund. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2021 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 29 sekund.

29 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 11 minut i 40 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 8 minut  i 25 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą:

Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

*** Motto dnia: ,,Powiedz komuś, że jest odważny, a pomożesz mu stać się takim”.

*** Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Na świętego Karola wyjrzy spod śniegu rola”.

No i mamy ostatni – tydzień stycznia. Przeżywamy również ostatni weekend tegorocznego stycznia. Będziemy mieli więc okazję by odpocząć i nieco zregenerować siły po pracowitym i ciężkim tygodniu. Mamy nadzieję, że ten cel uda nam się osiągnąć. I tak oto mamy już sobotę a we wtorek jak Bóg da nadejdzie nowy miesiąc – luty. Co przyniesie ten miesiąc jak zwykle czas pokaże. Nasze nadzieje są jednak wielkie. W lutym bowiem czeka nas tłusty czwartek i nade wszystko Walentynki ale i Ostatki i Popielec. Tegoroczny luty będzie miesiącem z 28 dniami, bowiem 2022 r. nie jest rokiem przestępnym i ma 365 dni.

*** Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja