wtorek , 26 październik 2021
Home » Aktualności » ,,Gdy w marcu deszcz pada, wtedy rolnik biada, gdy słońce jaśnieje, to rolnik się śmieje”. Leczymy ,,rany” po Dniu Kobiet.

,,Gdy w marcu deszcz pada, wtedy rolnik biada, gdy słońce jaśnieje, to rolnik się śmieje”. Leczymy ,,rany” po Dniu Kobiet.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 9 dzień miesiąca marca roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 17 260!!! Aktualne statystyki ( środa rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 823 313  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 45 997 osób! Przybyło: 398 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Za nami jest już kolejny marcowy dzień – dzień świąteczny. Wszakże przeżywamy wtorek następujący po Dniu Kobiet. Za sobą mamy już niespełna pierwszą dekadę marca AD 2021. Równolegle dane nam było w dniu wczorajszym obchodzić Dzień Kobiet. Mamy nadzieję, że dzisiaj rano obudziliśmy się w pełnej kondycji i w pełnym zadowoleniu z minionego dnia. Nie dopuszczamy w ogóle do siebie myśli, że ktokolwiek mógł zapomnieć o wczorajszym kobiecym święcie. Czy każdy chłop stanął na wysokości zadania? Na to pytanie każdy z nas musi odpowiedzieć sobie sam. W każdym bądź razie, dzisiaj raz jeszcze wysyłamy serdeczne całusy do naszych Pań. Jednocześnie przypominamy naszym lepszym połowicom, że już jutro zmienia się nasza rola i to my ,,brzydki gatunek” obchodzić będziemy swoje święto – ,,Dzień Mężczyzny”. W głowie nam się nie mieści, by którakolwiek z Was mogła o tym nie pamiętać. A jak będzie zobaczymy już jutro. Tymczasem już dzisiaj od kilku godzin przeżywamy kolejny poniedziałek. Jaki on będzie? Patrząc za okno możemy zaryzykować stwierdzenie, że w miarę poprawny. Jest pogodnie i słonecznie, oraz stosunkowo ciepło.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 3 godziny, 27 minut i 28 sekund!!!!

Od astronomicznej wiosny dzieli nas niespełna 12 dni!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 9 marca br. – w 78 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 68 dniem roku, a do jego końca pozostało 297 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 78 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -6oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +3oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +2oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 66 – 40%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.38, zaś zmierzch około godz.: 18.13.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.12 zajdzie natomiast o godz. 17.41 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 29 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 31 minut. Dzisiejszy dzień jest 3 godziny i 27 minut i 28 sekundy dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 1 godzinę i 30 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

9 marca jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny, 52 minuty i 37 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny, 27 minut i 28 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Mścisława, Dominik, Tarazjusz, Prudencjusz, Franciszka, Katarzyna i Przemyślibor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Gniew kochających bywa odnowieniem ich miłości”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w marcu deszcz pada, wtedy rolnik biada, gdy słońce jaśnieje, to rolnik się śmieje”.

Za nami wczorajsze świętowanie Dnia Kobiet. I jak tam było? Mamy nadzieję, że bardzo sympatycznie. A może by tak tą atmosferę przenieść na kolejne dni. Jaki świat byłby wtedy piękny. Co Państwo na to? Dzisiaj mamy wtorek i przeżywamy kolejny tydzień marca, natomiast już  jutro obchodzić będziemy ….. Dzień Mężczyzny. Szanowne nasze Damy, co Wy na to?

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcja