wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Już dzisiaj wmurowanie pierwszej płyty pamiątkowej na rudzkim parkingu. Zapraszamy.

Już dzisiaj wmurowanie pierwszej płyty pamiątkowej na rudzkim parkingu. Zapraszamy.

Kolejna wielka inwestycja w Rudach – przykościelny parking była trafna i spełnia swoją rolę. Według zamierzeń, parking ma mieć nie tylko zadanie funkcjonalne, ma być również miejscem reprezentacyjnym naszej miejscowości i gminy. Stąd też mnożą się pomysły, które prowadzić mają do podniesienia atrakcyjności parkingu, tak aby z biegiem czasu stał się on miejscem kultowym w naszej miejscowości i gminy. I aby przyciągał coraz to nowych  turystów, a lokalna społeczność była z niego dumna. Jeden z pomysłów jest bardzo poważny i nie ukrywajmy że równie atrakcyjny, co przesądziło o tym, że zostanie zrealizowany. Pomysł wzoruje się na wielu słynnych miejscach na świecie. W czym rzecz? Otóż światło dzienne ujrzał pomysł zabudowy w istniejącą granitową kostkę parkingu płyt pamiątkowych poświęconych ,,osobom zasłużonym” w budowie tego pięknego obiektu. Starania, dobra praca i jakość robót, musi przecież zostać nagrodzona. I zostanie. Na wzór chodnika wzdłuż Hollywood Boulevard oraz Vine Street w Hollywood, wiele płyt pamiątkowych wbudowanych w kostkę stworzy rudzką Galerię Zasłużonych. Są już pierwsze pomysły na kształt i wzór płyty pamiątkowej. Płyta wykonana zostanie z brązowej zaprawy kwarcowej i wyciśniętą będzie miała dłoń zasłużonego. Mając na uwadze toczącą się kampanię wyborczą a zwłaszcza przebogatą listę kandydatów na stanowisko burmistrza i radnych może być spokojni o to, że zabraknie nam kandydatów do proponowanego zaszczytu. W przyszłości będzie więc musiała powstać cała plejada płyt ozdobnych, które tworzyć będą bardzo wartościową galerię ,,zasłuąonych”. 

Informujemy, że pierwsza płyta pamiątkowa ( szczególna bo pierwsza )  zostanie wmurowana do podłoża już dzisiaj, tj w poniedziałek – stanie się tak oczywiście jeśli tylko pogoda na to pozwoli. Póki co na tej jednej jedynej płycie się skończy, gdyż lokalne władze oczekiwać będą na ocenę społeczną pomysłu. Przecież nie wszystko co podoba się władzy, musi znaleźć uznanie w oczach naszego społeczeństwa. Poniżej pokazujemy wzór płyty, która jutro zostanie zabudowana. Nasza redakcja oczekuje na poważne i twórcze opinie w tej sprawie ze strony naszych czytelników. Niniejszy wygląd płyty wcale nie musi być ostateczny. Dopuszcza się również to, że każda z płyt będzie miała odmienny wygląd, byle tylko kształt i wymiary zostały zachowane. Oczywiście w sposób spektakularny pokazane będzie również imię i nazwisko owego ,,zasłużonego” tak aby odcisk dłoni i jej linie papilarne nie były anonimowe.

Pragnąc uprzedzić zapytanie naszych czytelników związane z tym, kto będzie pierwszym ,,zasłużonym” w parkingowej galerii, pragniemy w tym miejscu postawić znak zapytania ( ? ), gdyż do momentu oddania pierwszej płyty do odlania kandydatów było wielu. Tych oczywistych, a więc osób, które autentycznie przyczyniły się do zrealizowania tej pięknej inwestycji, po takie osoby, które uważają, że ich osoba była kluczowa. Lista jednak pozostaje otwarta. Czyja dłoń została odciśnięta na pierwszej płycie okaże się już dzisiaj. Kolejne płyty to już będzie rola naszych mieszkańców którzy będą mogli promować swoich kandydatów.

W imieniu organizatorów zapraszamy na wmurowanie pierwszej płyty. Będzie to miało miejsce już za kilka godzin około godz. 18.00 w świąteczny poniedziałek. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem przyjął senator Henryk Siedlaczek, który w trakcie uroczystości odczyta list uznaniowy od premiera Donalda Tuska. Raz jeszcze zapraszamy.     P.A.