wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » ,,Jeśli w grudniu często dmucha, to w marcu i kwietniu plucha? Witamy w II niedzielę Adwentu AD 2019.

,,Jeśli w grudniu często dmucha, to w marcu i kwietniu plucha? Witamy w II niedzielę Adwentu AD 2019.

Ani żeśmy się nie obejrzeli a tu już szybkimi krokami minął nam I tydzień adwentu. Tym samym w sposób naturalny do świąt jest coraz bliżej. Powoli każdy z nas powinien czynić przygotowania do zbliżających się świąt. Wiadomo przecież, że przed nami jest wiele obowiązków – zakupy żywności, prezenty, sprzątanie i ostateczne przygotowywanie świąt. Dobrze byłoby by udało nam się z tymi pracami zdążyć na czas. Tak by nie trzeba się było śpieszyć. Powinno tak być zwłaszcza dlatego, że nie wiemy do końca jaka czeka nas w przeciągu kolejnych 2 tygodni pogoda. Poza tym, jeszcze przez około 2 tygodnie dzień będzie nam się skracał. To wszystko spowoduje, że nasza forma psychiczna i fizyczna może nie być doskonała. Ale potem będą już tylko święta i nowy rok AD 2020.

Tymczasem w nocy i w godzinach porannych mieliśmy powrót ocieplenia. Temperatura jest więc na wyraźnym plusie. Wszystko wskazuje na to, że również cały dzień będzie ciepło. Ten fakt może dziwić, wszakże mamy późną jesień a szybkimi krokami wchodzimy  w okres zimowy. Chciałoby się, by pogoda ustatkowała się na ,,zdrowym” poziomie i wymiarze – czyli mógłby chwycić lekki mróz a i niewielki śnieg byłby mile oczekiwany.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 8 grudnia br. w 77 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 342 dniem roku, do jego końca pozostały więc dokładnie 23 dni.

Przeżywamy 77 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +4oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +7oC, w tej chwili wynosi  około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +5oC!!! Dzień jest słoneczny i stosunkowo ciepły, ale rześki. Ciśnienie atmosferyczne idzie lekko w dół i wynosić będzie w granicach 743 – 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 8 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 84 – 71%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.53, zaś zmierzch około godz.: 16.21.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.32 zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 12 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 48 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin i 9 minut. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 7 godzin i 36 minut. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 18 sekund. 8 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 11 minut, 20 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 8 minut i 45 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Maria, Narcyza, Apollo i Boguwola. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeśli w grudniu często dmucha, to w marcu i kwietniu plucha?

Za sobą mamy już cały pierwszy tydzień Adwentu. Przed nami stoją więc kolejne 3 adwentowe niedziele a potem święta. Tym samym święta mamy za nieco ponad 2 tygodnie. Jest więc tak, że ani się nie obrócimy, a trzeba będzie nakrywać do wigilijnego stołu. Coraz bardziej więc musimy nasze myśli i działania kierować w tą stronę. Święta będą piękne, pod warunkiem jednak, że nie będziemy do nich przystępować w pośpiechu i potwornym zmęczeniu. Nie dajecie Państwo wiary? – to spróbujcie. Tak też można. A może trzeba!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej adwentowej niedzieli.    Redakcja